sportowy24
  Nowi zawodnicy Gryfa Słupsk już zaklepani

  Nowi zawodnicy Gryfa Słupsk już zaklepani

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Gryf 95 Słupsk dogadał już wypożyczenie dwóch zawodników, którzy będą reprezentować barwy Trójkolorowych w rundzie wiosennej. Paweł Waśków to bramkarz ŁKS Łódź, Mateusz Wiech - zawodnik Lechii Gdańsk.
  Paweł Waśków w trakcie treningu Gryfa 95 w hali Gryfia.

  Paweł Waśków w trakcie treningu Gryfa 95 w hali Gryfia. ©Fot. Kamil Nagórek

  - Dogadaliśmy już wszystkie szczegóły. Wypożyczyliśmy dwóch zawodników na rundę wiosenną - mówi Paweł Kryszałowicz, dyrektor sportowy Gryfa 95 Słupsk. Po zakończeniu kontraktu Fernando Batisty gryfici szukali długo lewego obrońcy. Wiech (20 lat) dobrze zaprezentował się w sparingach, a że ma doświadczenie, mimo młodego wieku, z Concordii Elbląg z III ligi, to w Słupsku zdecydowano się podpisać z nim kontrakt na wypożyczenie.

  Paweł Waśków (21 lat) ma być ostatecznym rozwiązaniem kwestii obsady bramki. Gryf 95 ma z tym problem, a wiele z tych rzeczy odbywa się falami, albo są kłopoty z obsadą tej pozycji, albo jest nadmiar bogactwa. Przed rundą jesienną było aż czterech kandydatów: Mariusz Ratajczyk, Marcin Rusakiewicz, Mateusz Kowalczyk i Dariusz Piechota. Kowalczyk odpadł z rywalizacji ze względu na kontuzje, Ratajczyka po kilku spotkaniach zastąpił Rusakiewicz, jego Piechota, rundę kończył ten pierwszy.

  Zimą Ratajczyk wyjechał do Czech na testy, w sparingach bronił Rusakiewicz na zmianę z Pawłem Mulawką z zespołu juniorów. W minionym tygodniu do składu weszło ponownie dwóch bramkarzy. Z testów w Czechach wrócił Ratajczyk, doszedł wypożyczony z ŁKS Paweł Waśków.

  - To była kwestia moich osobistych kontaktów z trenerem bramkarzy w łódzkim klubie Dariuszem Bratkowskim. Waśków był trzecim golkiperem ŁKS po Bogusławie Wyparle i Marcinie Pająku. Przekonałem trenera, że na rundę wiosenną wystarczy im dwóch golkiperów, a Waśków będzie mógł się ogrywać w Gryfie 95 - mówi Wojciech Polakowski.

  Waśków pochodzi z Kołobrzegu jest wychowankiem tamtejszych KP Żaków 98. Potem, przez Pogoń Szczecin, trafił do Łodzi. Grał dwa sezony w drużynie Młodej Ekstraklasy ŁKS Łódz. Teraz będzie rywalizował o miejsce w słupskiej bramce.

  Gryfici szczęśliwie nie poniosą wszystkich kosztów związanych z jego utrzymaniem, bo część środków bierze na siebie ŁKS.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Aktualności sportowe

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.