Nowoczesny system odkurzania w Twoim domu

  Nowoczesny system odkurzania w Twoim domu

  .

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Nowoczesny system odkurzania w Twoim domu
  Centralne odkurzacze są przykładem nowoczesnych sprzętów sprzątających. Obecnie zyskują coraz większą popularność wśród klientów indywidualnych i firm. Pozwalają oczyścić powietrze w budynku sprzątanym z roztoczy kurzu i drobnoustrojów. Odkurzacze centralne są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego i różne alergie. Znaną firmą zajmującą się produkcją odkurzaczy centralnych jest działalność TQD. Wykonuje swoje urządzenia z trwałych materiałów i wyposaża każde z nich w wysokiej jakości silniki AMTEK LAMB. Silnik gwarantuje rozpędzenie zbieranych cząsteczek aż do 100 km/h.
  Nowoczesny system odkurzania w Twoim domu
  Czym właściwie jest odkurzacz centralny?
  Centralne odkurzacze są uznawane przez wiele osób nie jako pojedyncze urządzenie, lecz jako cały system instalacji. System ten składa się z rur ssących, jednostki centralnej, gniazd ssących oraz węża i innych dodatkowych akcesoriów. Urządzenie daje duży komfort podczas sprzątania, wystarczy jednie podpiąć odpowiednią końcówkę czyszczącą i można rozpocząć porządki. Zazwyczaj odkurzacze centralne włączają się automatycznie lub posiadają przyciski na rękojeści wężów.


  Skład odkurzacza centralnego

  Odkurzacz centralny składa się z jednostki centralnej, która stanowi najważniejszą część instalacji. To ona odpowiada za wytworzenie odpowiedniego podciśnienia i gwarantuje moc sprzątania. Najlepszym miejscem na jednostkę centralną są pomieszczenia oddalone od codziennego użytku. Poleca się montaż jednostki w piwnicach, garażach lub na poddaszu. Jednostka centralna wyposażona jest w zbiornik do którego trafią śmieci. Wystarczy 2-3 razy opróżnić zbiornik w przeciągu całego roku. Dodatkowo posiada różnego rodzaju filtry czyszczące i usuwające drobnoustroje z zebranego powietrza.

  Kolejnym elementem całego systemu odkurzaczy centralnych są rury do centralnego odkurzacza . Podczas instalacji rury ukrywa się w ścianach lub w suficie domu. Należy je podłączyć do gniazd ssących, a z drugiej strony do jednostki centralnej. Dobre firmy produkują rury z wysokiej jakości materiału i o odpowiednich wymiarach, aby służyły przez wiele lat.

  Gniazda do centralnego odkurzacza służą do zasilania odkurzacza, w ich wnętrzu kryje się elastyczny wąż. Węże dostępne na rynku są w różnych rozmiarach, dzięki temu każdy z konsumentów może wybrać długość odpowiednią dla niego. Jeden wąż jest mocowany do jednego gniazda i umożliwia mniej więcej odkurzenie około 50- 100 metrów powierzchni. Najlepiej montować gniazda ssące na każdym piętrze budynku. Dodatkowo długość węża pozwala na odkurzenie tarasów, czy też schodów wejściowych do budynku.

  Akcesoria odkurzaczy centralnych, stanowią różne dodatki ułatwiające sprzątnie. Bogaty wybór szczotek, nakładek oraz szufelek gwarantuje większy komfort podczas przeprowadzania porządków. Przykładem są nowoczesne i fajnie wyprofilowane szczoteczki do czyszczenia żaluzji, klawiatury, odzieży. Najbardziej znanym i chwalonym gadżetem odkurzaczy centralnych jest automatyczna szufelka. Umieszcza się ją pod szafkami w kuchni, w okolicach kominku lub przy drzwiach wejściowych . Wciąga okruchy, popiół, piach lub błoto zasysając je. Można także zgarnąć miotłą okruchy z całej kuchni i podsunąć je w okolice szufelki, wówczas zassie ona wszystkie zebrane brudy. W taki sposób unikniemy potrzeby użycia zwykłej szufelki.

  Montaż odkurzacza centralnego gwarantuje:

  Zamontowanie odkurzacza centralnego najlepiej przeprowadzić podczas budowy domu, wówczas uniknie się dodatkowych prac budowlanych potrzebnych do instalacji systemu rur. Najlepiej jak instalację wykonują fachowe firmy specjalistyczne. Chociaż można też próbować samemu dokonać montażu odkurzacza centralnego. Wcześniejsza decyzja instalacji odkurzacza podczas budowy domu pozwoli na: założenie sytemu rur podczas budowy, zaś montaż gniazd oraz jednostki centralnej będzie można wykonać już po zakończeniu remontu głównego. Zamontowanie odkurzacza sprawi, że:

  • odkurzanie w domu będzie bezgłośne – niewielki hałas wytwarza jedynie jednostka centralna, a jej umieszczenie w odległym pomieszczeniu, pozwala na jego wytłumienie,
  • świeże powietrze – powietrze zebrane podczas odkurzania jest odfiltrowywane i wydmuchiwane na zewnątrz budynku, dzięki temu osoby cierpiące na alergię lub choroby układu oddechowego mają zwiększony komfort,
  • usuwanie zanieczyszczeń z rur i instalacji – rury odkurzacza centralnego są gładkie, a szybkie pobieranie śmieci nie powoduje zatrzymywania i osadzania się grzybów oraz roztoczy we wnętrzu instalacji,
  • montaż i zakup odkurzacza wymaga inwestycji kapitałowej, lecz dom wyposażony w taki sprzęt zyskuje dodatkowo na wartości oraz staje się bardziej atrakcyjny jeśli chcemy go sprzedać,
  • większa wygoda sprzątania – nie trzeba przenosić urządzenia na kolejne piętra, dodatkowo unika się plątaniny kabli elektrycznych, wszystko to możliwe dzięki właściwemu rozkładowi gniazd ssących.

  Odkurzacze centralne firmy TQD są coraz częściej montowane w domach rodzinnych i firmach. Oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, grzybów, roztoczy kurzu, zanieczyszczeń oraz zwiększają wygodę sprzątania. Duża oferta działalności TQD pozwala na dobór odpowiedniego odkurzacza centralnego oraz akcesoriów. Należy pamiętać, aby okresowo wymieniać filtry oraz opróżniać pojemniki na kurz. Poleca się także skorzystać z firm mających fachowych specjalistów, którzy przeprowadzą montaż instalacji odkurzacza centralnego i pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu do naszego domu.
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo