Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy ład i stary problem, czyli na co wydać rządowe pieniądze

olo
Archiwum
Archiwum Fot. Łukasz Capar
Głos w sprawie inwestycji z rządowego funduszu Nowy Ład zabrała słupska Platforma Obywatelska. Priorytetem dla działaczy tej partii jest brakujący etap ringu a w dalszej perspektywie hala widowiskowo-sportowa. Najlepiej nowa i obok akwaparku.

Według klubu radnych Platrofmy w Słupsku potrzebne są inwestycje wspierające rozwój miasta. Najważniejsza ich zdaniem jest budowa kolejnego etapu ringu łączący ul. Słoneczną z Hubalczykow. Priorytet numer dwa to nowa hala widowiskowo-sportowa, a numer trzy to likwidacja kopciuchowi w śródmieściu i inwestycje związane z gospodarką niskoemisyjną.

- Propozycje radnych PiSu są może atrakcyjne, ale część z nich można z pewnością wykonać etapami z własnych lub pozyskanych w inny sposób środków - podsumowała Beata Chrzanowska, przewodnicząca rady miasta na facebooku. - To nie są przedsięwzięcia, które przyczynią się do wzrostu dochodów w naszym budżecie, dlatego potrzebne są działania wspierające przedsięwzięcia przez duże "P".

Radni PiS na w ubiegłym tygodniu zaproponowali kompleksowy remont hali Gryfia, modernizacja Parku Kultury i Wypoczynku i poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Kolejność jest nieprzypadkowa, pierwsze zadanie mieści się w puli środków, po które mogą sięgać samorządy w wysokości nawet do 40 mln zł. Kolejne zadania są limitowane odpowiednio do 10 i 5 mln zł.

Remont hali przy ul. Szczecińskiej spotkał się też z aprobatą klubu Łączy Nas Słupsk związanego z prezydent miasta.

Przypomnijmy, że również mieszkańcy wskazują, na co przeznaczyć możliwy zastrzyk finansowy z Nowego Ładu. Petycja w sprawie budowy ulicy Kijowskiego, Kwapisza, Repelowskiego, Trzeciaka oraz Ziei trafiła już na biurko władz miasta. W ramach funduszu samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców. Rząd określił, że inwestycje w drogi ich modernizację, czy budowę mają priorytet i mogą być nawet dofinansowane kwotą 95 procent wartości inwestycji. Koszt modernizacji pięciu ulic oszacowano na dwa miliony złotych, ale nie zapadły jeszcze decyzje, czy budowa tych ulic znajdzie się w budżecie miasta na przyszły rok.

Finalna decyzja, na jakie zadania inwestycyjne Słupsk złoży wnioski, należy do prezydent Słupska, która razem z samorządowcami z regionu wzięła udział w warsztatach i szkoleniu w Warszawie zorganizowanych przez posła Piotra Müllera. Obok spotkania z premierem o Nowym Ładzie rozmawiano z ministrami oraz urzędnikami odpowiedzialnymi za dzielenie środków w ramach funduszy w perspektywie 2021-2027.

Zobacz także: Nowy ład dla hali Gryfia. Radni PiS proponują co zrobić za pieniądze z rządowego funduszu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza