Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy przetarg na dokończenie budowy słupskiego akwaparku

Bogumiła Rzeczkowska
Nowy przetarg na dokończenie budowy słupskiego akwaparku.
Nowy przetarg na dokończenie budowy słupskiego akwaparku. Łukasz Capar
Rejonowy Zarząd Inwestycji ogłosił przetarg na dokończenie budowy słupskiego akwaparku. Wykonawcy daje na to osiem miesięcy, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Ogłoszenie ukazało się już na stronach internetowych SOSiR-u, który w imieniu miasta prowadzi inwestycję, Rejonowego Zarządu Inwestycji, którego prezes Marcin Duszny jest teraz pełnomocnikiem prezydenta do spraw budowy akwaparku oraz w ogólnopolskich biuletynach zamówień publicznych. Nie ukazało się - w przeciwieństwie do pierwszego zamówienia - na stronach Bud-Inventu, inżyniera kontraktu, który nadzoruje inwestycję. Skąd te zmiany? Na to pytanie Marcin Duszny nie ma odpowiedzi.

- Inżynier kontraktu jest, umowa z nim obowiązuje, a on wykonuje obowiązki - słyszymy.
Przetarg na dokończenie różni się od przetargu na wykonanie. Najpierw zostaną sprawdzone firmy, później wyłonione te, które spełniają oczekiwania inwestora.

Zobacz także: Aquapark. Oszuści przechytrzyli prokuratorów (szczegóły)

- To przetarg ograniczony, aby nie tracić czasu i mieć za sobą etap weryfikacji uprawnień czy doświadczenia zawodowego oferentów - wyjaśnia Prezes Duszny. - Obniżyliśmy także warunki, jakie musi spełnić wykonawca - ze względu na zaawansowanie prac oraz na to, by umożliwić wykonawcom przystąpienie do przetargu. Chodzi o kondycję finansową chętnych do budowy. Jednak nadal wymagamy spełnienia warunków dotyczących doświadczenia w budowie obiektów o wskazanej powierzchni lustra wody. Staramy się wszystko przeprowadzić jak najszybciej, by zakończyć budowę. Co jest w treści ogłoszenia o zamówieniu publicznym?

Zobacz także: Kolejne zarzuty ws. parku wodnego. Podejrzane urzędniczki z wydziału architektury

Przedmiotem zamówienia jest oczywiście dokończenie budowy, a w szczególności konstrukcji dachowych, instalacji sanitarnych, elektrycznych, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wykończeniowych robót budowlanych, niecek basenowych, robót drogowych i zagospodarowania terenu.

Do wykonawcy będzie należało wykonanie rozruchu technologicznego całego obiektu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ma na to osiem miesięcy.

Marcin Duszny dodaje, że przetarg ograniczony nie wyklucza Termochemu, z któ­rym miasto zerwało umowę. - Nikomu nie zabraniamy w nim startować - zapewnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza