Nowy punkt szczepień w Łebie. Są wolne terminy

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Archiwum GK24
W sobotę, 10 kwietnia, w punkcie medycznym w Łebie przy ul. Pocztowej 10 rozpocznie działalność punkt szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia osób 50+ wykonywane będą w godzinach 8-18. Wszystkie osoby urodzone przed 1962 rokiem, mają możliwość zaszczepić się jeszcze w kwietniu.

Nowy punkt szczepień w Łebie to dobra informacja dla mieszkańców regionu. Zwłaszcza, że wszystkie osoby urodzone przed 1962 rokiem, mają możliwość zaszczepić się jeszcze w kwietniu. Przypominamy, że nie ma rejonizacji i punkty szczepień mogą zarejestrować pacjentów bez względu na miejsca zameldowania.

Co należy zrobić?

- Osoby w wieku 40-59 lat, które na początku tego roku wysłały formularz zgłoszeniowy chęci zaszczepienia, mają obecnie wystawione e-skierowanie na szczepienie i będą miały możliwość skorzystania z wcześniejszych terminów.
Ważne! Pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy na początku tego miesiąca dostali termin szczepienia w dniach 6-30 kwietnia, otrzymają telefon lub SMS z nowym terminem po 10 maja 2021r.

- Bez zmian pozostają terminy dla grupy wiekowej 50-59 lat, którzy już otrzymali datę swojego szczepienia.
- Dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej, zostanie uruchomiona możliwość rejestracji już od 12 kwietnia z podziałem na roczniki, zaczynając od osób urodzonych w 1962 r.

Harmonogram kwietniowej rejestracji na szczepienie:

Jeżeli nie zgłosiłeś wcześniej chęci zaszczepienia się, to już 12 kwietnia rusza rejestracja dla osób urodzonych w 1962 r. Następne roczniki będą miały uruchomioną rejestrację każdego kolejnego dnia. Harmonogram rejestracji prezentuje się następująco:
12 kwietnia – rocznik 1962,
13 kwietnia – rocznik 1963,
14 kwietnia – rocznik 1964,
15 kwietnia – rocznik 1965,
16 kwietnia – rocznik 1966,
17 kwietnia – rocznik 1967,
19 kwietnia – rocznik 1968,
20 kwietnia – rocznik 1969,
21 kwietnia – rocznik 1970,
22 kwietnia – rocznik 1971,
23 kwietnia – rocznik 1972,
24 kwietnia – rocznik 1973.

Wszystkie osoby z powyższych roczników, które nie zarejestrują się w przydzielonym dniu, będą mogły zarejestrować się na szczepienie w późniejszym terminie. Harmonogram ten zapewnia jeszcze większą elastyczność realizacji programu szczepień.

Rejestracja online rusza o północy, a przez infolinię o godz. 6.

Rejestracja na kilka sposobów

Przypominamy, że strona internetowa pacjent.gov.pl to nie jedyna forma zgłoszenia. Zawsze można zarejestrować się:

 • - przez infolinię 989,

 • - wysyłając SMS – o treści „SzczepimySie" na numer 880 333 333,

 • - w punkcie szczepień – zachęcamy do telefonicznej rejestracji. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie.
  Punkt w Łebie przy ul. Pocztowej 10 - tel. 887 414 000.
  Pozostałe punkty w Łebie
  - Poradnia POZ, ul. Kwiatowa 1, tel. 59 866 10 87
  - Poradnia POZ, ul. Kościelna 1, tel. 59 866 12 62
  - Ośrodek Zdrowia "Promotion", ul. Powstańców Warszawy 32, tel. 604 532 601

  Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia.

Zostań w domu i zapisz się zdalnie

W celu zapisania się na szczepienie poprzez e-rejestrację na stronie głównej pacjent.gov.pl, należy zalogować się profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód). Osoby, które posiadają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mają możliwość zalogować się do formularza zgłoszeniowego takimi samymi danymi, których używają do logowania się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Zobacz także: Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
10 kwietnia, 9:32, Covidianin:

Chętnie się zaszczepię, ale nie Astra Zeneką.

Wprzódy najsamprzód zapoznaj się z opinią dr Zbigniewa Hałata, byłego Głównego Inspektora Sanitarnego, byłego wiceministra zdrowia.

G
Gość

"EMA uznaje zakrzepicę za NOP po szczepieniu preparatem AstraZeneca, ale nadal zaleca jego stosowanie

W środę (7.04.2021) Europejska Agencja Leków (EMA) wydała oświadczenie w sprawie preparatu AstraZeneca w związku z kolejnymi przypadkami zakrzepicy i zgonów po szczepieniu.

– Komisja ds. Bezpieczeństwa EMA doszła dziś do wniosku, że nietypowe skrzepy krwi z niską liczbą płytek krwi powinny być wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne szczepionki Vaxzevria (dawniej szczepionki COVID-19 Vaccine AstraZeneca) – czytamy w oświadczeniu. – Zgłoszone połączenie zakrzepów krwi i małej liczby płytek krwi jest bardzo rzadkie, a ogólne korzyści ze szczepionki w zapobieganiu COVID-19 przeważają nad ryzykiem skutków ubocznych – konkluduje EMA.

A więc jednak EMA przyznała, że zakrzepica jest niepożądanym odczynem poszczepiennym po przyjęciu preparatu AstraZeneca. W poprzednim oświadczeniu, wydanym 18 marca, twierdzono, że chociaż taki związek jest możliwy, to nie został on udowodniony."

https://wprawo.pl/ema-uznaje-zakrzepice-za-nop-po-szczepieniu-preparatem-astrazeneca-ale-nadal-zaleca-jego-stosowanie/

P
Piotr
10 kwietnia, 9:32, Covidianin:

Chętnie się zaszczepię, ale nie Astra Zeneką.

A ty myślisz, że inne szczypawki są lepsze? Tej może ktoś celowo psuje opinię...

G
Gość
10 kwietnia, 9:32, Covidianin:

Chętnie się zaszczepię, ale nie Astra Zeneką.

"Ulotka informacyjna szczepionki AstraZeneca: końcowy raport z badań klinicznych dopiero w 2024 roku

W piątek (29.01.2021) Europejska Agencja Leków dopuściła szczepionkę AstraZeneca do użytku na terytorium Unii Europejskiej. Komisja Europejska opublikowała ulotkę informacyjną, w której napisano, że raport końcowy z badań klinicznych ma zostać przedstawiony do 31 marca 2024 roku.

W ulotce wskazano, że obecnie dostępne dane nie pozwalają na oszacowanie skuteczności szczepionki u osób w wieku powyżej 55 lat. Nie określono również bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności szczepionki u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w toczących się badaniach klinicznych. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z lekami. Szczepionka zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (GMO).

AstraZeneca to trzecia szczepionka dopuszczona do użytkowania w UE. Tak jak w przypadku szczepionek Pfizera i Moderny została ona dopuszczona warunkowo, a producent został zwolniony z odpowiedzialności za negatywne skutki preparatu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, twierdzący, że „mamy do czynienia z w pełni przebadaną szczepionką, która przeszła wszystkie cztery fazy badań klinicznych” po prostu bezczelnie KŁAMIE.

Cykl szczepień COVID-19 Vaccine AstraZeneca składa się z dwóch oddzielnych dawek po 0,5 ml każda. Drugą dawkę należy podać między 4 a 12 tygodniem (od 28 do 84 dni) od podania pierwszej dawki. Nie ma dostępnych danych dotyczących zamiennego stosowania szczepionki AstraZeneca z innymi szczepionkami przeciw Covid-19 w celu ukończenia cyklu szczepienia.

W badaniu skuteczności szczepionki wzięło udział 10,5 tys. osób, z czego połowa otrzymała preparat, a połowa placebo. W grupie zaszczepionej zachorowały 64 osoby, a w grupie placebo – 154 osoby. Skuteczność szczepionki oceniono na 59%.

Z badań wykluczono uczestników z ciężkimi chorobami sercowo-naczyniowymi, żołądkowo-jelitowymi, chorobami wątroby i nerek, chorobami endokrynologicznymi/metabolicznymi oraz zaburzeniami neurologicznymi. Specyfiku nie podawano również osobom z ciężką immunosupresją, kobietom w ciąży oraz osobom z udokumentowanym przebiegiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pełna treść ulotki TUTAJ."

https://wprawo.pl/ulotka-informacyjna-szczepionki-astrazeneca-koncowy-raport-z-badan-klinicznych-dopiero-w-2024-roku/

C
Covidianin

Chętnie się zaszczepię, ale nie Astra Zeneką.

G
Gość
9 kwietnia, 19:20, Gość:

No to lemingi działać! Dziabnąć się i już!

Polecam posłuchać opinii epidemiologa, dr Zbigniewa Hałata.

A
Artur Mazur
9 kwietnia, 20:39, Artur Mazur:

Więcej na stronie

https://www.facebook.com/PracaUPodstawKuzn

Co zrobił PIS Jarosława Kaczyńskiego w ostatnim roku

i dlaczego odpowiada za śmierć ponad 100 000 Polaków 🙁

https://www.youtube.com/watch?v=jzE2tO5BBBU

A
Artur Mazur

Więcej na stronie

https://www.facebook.com/PracaUPodstawKuzn

Dodaj ogłoszenie