Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy sprzęt w lęborskim ekonomiku pomoże w dokształcaniu

(greg)
W lęborskim ekonomiku zamontowano nowoczesną tablicę interaktywną. To urządzenie ma pomóc w nauce uczestników projektu "Zdolni z Pomorza”.
W lęborskim ekonomiku zamontowano nowoczesną tablicę interaktywną. To urządzenie ma pomóc w nauce uczestników projektu "Zdolni z Pomorza”. Grzegorz Bryszewski
Do lęborskiego ekonomika trafiła nowoczesna tablica interaktywna. Takie doposażanie sal to etap projektu "Zdolni z Pomorza", który polega na podnoszeniu umiejętności wybitnych uczniów.

Pomysł programu "Zdolni z Pomorza" wyszedł od Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Przedstawiciele UM podkreślają, że statystycznie 2-3 procent populacji dzieci przejawia wybitne uzdolnienia, a ich rolę można porównać do poszukiwaczy diamentów, którzy -jeśli już je znajdą - muszą się postarać, żeby były dobrze oszlifowane.

- Panuje przekonanie, że uczeń zdolny zawsze "jakoś" sobie poradzi. A nie powinien radzić sobie "jakoś", tylko bardzo dobrze - tłumaczą pomysłodawcy projektu. W Lęborku "szlifiernia diamentów" powstała w Zespole Szkół Ekonomiczno--Handlowych i nazwano ją Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego. W ramach projektu zakończono już rekrutację nauczycieli i uczniów (104 osoby zgłosiły się do projektu, 40 zostało zakwalifikowanych).

- Pierwsze zajęcia z uczniami ruszyły pod koniec listopada. W sumie w projekcie uczestniczy 20 uczniów z poziomu gimnazjalnego i 20 z poziomu ponadgimnazjalnego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a uczestnicy uczą się matematyki, fizyki i informatyki, zarówno na poziomie gimnazjalnym, jak i ponadgimnazjalnym - informuje Grzegorz Popin, dyrektor ZSEH w Lęborku i koordynator projektu w powiecie.

Pomysłodawcy projektu zakładają, że jego uczestnicy projektu powinni otrzymać pomoce dydaktyczne na poziomie akademickim. W piątek 30 grudnia w ekonomiku montowano więc nowoczesną tablicę interaktywną, która pomoże w nauce, do placówki trafią także pomoce dydaktyczne do nauki matematyki i przedmioty, które pomogą w tworzeniu eksperymentów fizycznych.

- Dostaniemy także oprogramowanie do komputerów w naszej sali informatycznej - dodaje dyrektor lęborskiego ekonomika.

W ciągu najbliższych kilku tygodni uczniowie biorący udział w programie otrzymają stypendia (300 złotych w semestrze), które mają pokryć koszty dojazdów na zajęcia. Pomysłodawcy programu zorganizują także spotkania akademickie na pomorskich uczelniach wyższych. - Uczniowie wybitni będą mogli liczyć także na indywidualną opiekę mentorów i udział w obozie naukowym - dodają pomysłodawcy projektu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza