Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy Teatr zbadał swoją publiczność w ankiecie

WF
Fot. Archiwum
Słupski Nowy Teatr opublikował wyniki ankiety, w której publiczność mogła ocenić tę placówkę oraz wyrazić, jakie ma oczekiwania.

Badanie przeprowadzono w wersji elektronicznej oraz papierowej od 30 października do 31 grudnia 2019. Jak informuje Nowy Teatr, placówka ma świadomość, że badanie przeprowadzono tylko w grupie już aktywnych widzów, ale - jak podkreślono - ich zdanie jest bezcenne. Ogółem przesłano 211 odpowiedzi.

Większość z respondentów - 73,5 proc. - stanowiły kobiety. Nie jest to informacja na tyle miarodajna, żeby móc stwierdzić, że stanowią one większość widzów. Możliwe, że miały więcej chęci, aby podzielić się z teatrem swoim zdaniem.

Z badania wynika, że swoją twórczość Nowy Teatr powinien kierować głównie do publiczności w przedziale od 26. do 60. roku życia. Spora liczba respondentów reprezentuje też wiek licealny i studencki. Przeważająca część zaznaczyła, że posiada wyższe wykształcenie. Większość - 37,1 proc. - uczestniczy w spektaklach raz na pół roku. Na pytanie: „dlaczego nie chodzisz do Nowego Teatru częściej?”, najczęstszą odpowiedzią (46,1 proc.) był brak wolnego czasu.

Trwa głosowanie...

Czy chodzisz na spektakle, które odbywają się w Nowym Teatrze w Słupsku?

Oceniając ceny biletów, większość respondentów (42 proc.) uznało, że kwota 40 zł jest odpowiednia. Nowy Teatr jest zadowolony z tej odpowiedzi, ponieważ wynika z niej, że finanse nie są dla widzów barierą.

W kwestii, czym kieruje się widz, kupując bilet do teatru, 24,1 proc. respondentów odpowiedziało, że najważniejsza jest tematyka spektaklu.

A jaki rodzaj dramaturgii preferują widzowie Nowego Teatru? Aż 69,2 proc. osób biorących udział w badaniu wskazało tematykę współczesną. Według organizatorów badania ta odpowiedź zaskakuje, biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszą się spektakle klasyczne, a jakim współczesne w Nowym Teatrze.

Zobacz także: Teatralny Oskar trafił do słupskiego Nowego Teatru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza