Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O kobietach dla kobiet. Słupska biblioteka zaprasza na spotkania z pisarkami

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Karolina Sulej
Karolina Sulej Materiały prasowe
Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna cykl spotkań w ramach projektu "(Nie)zwykłe kobiety". Będą to spotkania z autorkami piszącymi dla kobiet i o kobietach, warsztaty literackie i psychologiczne. Pierwsze - już w piątek, 2 września.

Gościem pierwszego spotkania (2 września o godzinie 17 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Grodzkiej 3) będzie Karolina Sulej, autorka książki "Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm". Rozmowę poprowadzi Aneta Matyjaszek.

Nowa książka Karoliny Sulej to zbiór portretów blisko dwudziestu bohaterek, działaczek zajmujących się ciałem, głównie kobiecym.
„Ciałaczki” namawiają do pokochania siebie, akceptacji, wyzbycia się wstydu. Mówią otwarcie o przemocy, której doświadczyły, slut-shamingu, dyskryminacji. Szerzą wiedzę na temat seksualności, zmysłowości i zdrowia. Uczą, jak stawiać granice. A kiedy trzeba stanąć w obronie wartości, z odwagą wychodzą na ulicę. Karolina Sulej opowiada historie niezwykłych kobiet. Artystek, edukatorek, prowokatorek i rewolucjonistek, które dzieli wiele, ale łączy jedno: determinacja w przełamywaniu tabu wokół kobiecej seksualności. Z rozmów, niekiedy trudnych i bolesnych, powstała książka, w której każda kobieta odnajdzie kawałek siebie. „Ciałaczki” to wielowymiarowa opowieść o odwadze, stawianiu granic i sile kobiet. To książka, która pomaga odkryć w sobie poczucie sprawczości i pokazuje, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych.

Karolina Sulej (ur. 1985) – pisarka, dziennikarka, reportażystka. Laureatka Nagrody im. Teresy Torańskiej i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Publikuje na łamach „Vogue’a”, „Wysokich Obcasów”, „Pisma”. Autorka m. in. książki Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island, za którą była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny. Czasem też podcasterka – autorka podcastów „Ubrani” i „Garderobiana” oraz współautorka serialu reporterskiego „Supernowa”. Ma cztery koty i jest zwolenniczką rewolucyjnego poglądu, że kobieta jest człowiekiem.

Aneta Matyjaszek – coach kariery, doradca zawodowy, wykładowczyni akademicka, autorka wielu artykułów.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu (NIE)ZWYKŁE KOBIETY dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocja Czytelnictwa

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza