Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obywatelską uchwałą bronią SP nr 7 w Słupsku

Zbigniew Marecki [email protected]
Obrońcy SP nr 7 wczoraj zanieśli do ratusza projekt swojej uchwały obywatelskiej. Wręczyli ją Zdzisławowi Sołowinowi, szefowi rady miejskiej, który głosował za likwidacją szkół.
Obrońcy SP nr 7 wczoraj zanieśli do ratusza projekt swojej uchwały obywatelskiej. Wręczyli ją Zdzisławowi Sołowinowi, szefowi rady miejskiej, który głosował za likwidacją szkół. Kamil Nagórek
750 podpisów zebrali twórcy uchwały obywatelskiej w sprawie unieważnienia uchwały dotyczącej zamiaru likwidacji SP nr 7. We wtorek (7 lutego) dostarczyli ją do Biura Rady Miejskiej.

Jak już informowaliśmy, 25 stycznia rada miejska w Słupsku podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji SP nr 7 przy ul. Kilińskiego w Słupsku. Za głosowało 14 radnych, przeciw było siedmiu. Oburzeni rodzice i nauczyciele z tej placówki od razu zapowiedzieli, że nie pogodzą się z tą decyzją. Już po kilku dniach wystąpili do przewodniczącego rady miejskiej z wezwaniem do usunięcia wad prawnych w przegłosowanej uchwale. Jednocześnie zaczęli zbierać podpisy pod projektem obywatelskiej uchwały w sprawie uchylenia zamiaru likwidacji SP nr 7.

Choć wystarczyłoby, że pod tym projektem uzbieraliby zaledwie 400 podpisów, to zgromadzili ich prawie o 100 procent więcej.

- Przekażemy projekt tej uchwały prezydentowi, aby zweryfikował podpisy pod projektem i przygotował stosowny projekt na sesję rady miejskiej. Mamy na te działania trzy miesiące - mówi Barbara Sienkiewicz, dyr. Biura Rady Miejskiej w Słupsku.

W uzasadnieniu do projektu obywatelskiego czytamy, że SP nr 7 cieszy się zainteresowaniem uczniów, także spoza obwodu. Przekonują, że trzeba uwzględnić fakt, że szkoła położona jest blisko wylotu z miasta w stronę Siemianic, Lubuczewa, Wrześcia i Swochowa, i że w najbliższym czasie ma nastąpić rozbudowa tej części miasta Słupska w stronę ulicy Kaszubskiej i osiedla Ryczewo.

"Uważamy też, iż nasza szkoła wyróżnia się wysokim poziomem kształcenia, niepowtarzalną atmosferą edukacji oraz bliskością na linii nauczyciel - uczeń" - podkreślają twórcy projektu uchwały. Dlatego domagają się jej zachowania. Jednocześnie przekonują, że uchylenie uchwały nie poniesie za sobą żadnych skutków gospodarczych, bo nie trzeba będzie przenosić uczniów do innej szkoły, ustalać nowych obwodów szkół podstawowych oraz szukać dodatkowych zajęć dla tych, którzy nie otrzymają zatrudnienia w połączonych placówkach (nauczycieli, pracowników administracji i obsługi). Nie trzeba będzie też przystosowywać szkoły do dużo większej ilości uczniów (remonty, dostosowanie sal i pracowni). Nie pogorszą się też warunki szkół podstawowych, które miałyby być połączone. Lekcje będą się odbywały na jedną zmianę i każdy uczeń będzie mógł skorzystać z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole, jak i poza nią. Natomiast rodzice uczniów SP nr 7 w Słupsku będą spokojni, że ich dzieci ukończą właśnie tę szkołę.

To już drugi projekt uchwały obywatelskiej w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej uchylenia uchwa­ły o zamiarze likwidacji szkoły. Poprzedni dotyczył Gimnazjum nr 1. Nie wiadomo, jak zostanie załatwiony przez ratusz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza