Od piątku, 15 stycznia, możesz zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19, ale szczepieni będą najpierw seniorzy

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum/Polska Press
Zapisać się może każdy, ale najpierw szczepionka będzie podawana seniorom w wieku powyżej 80. roku życia. Co ważne, dziś seniorzy mogą się umówić na konkretny termin zaszczepienia. Szczepienia w Słupsku rozpoczną się 25 stycznia. Ta data obowiązuje w całym kraju. By jednak otrzymać szczepionkę na COVID-19 musimy się zarejestrować. Jak to zrobić? Już tłumaczymy.

Rejestracja rozpoczyna się w piątek, 15 stycznia. Zarejestrować się, za pośrednictwem specjalnych formularzy dostępnych przez internet, może każdy w wieku powyżej 18 lat, ale przez najbliższy tydzień osoby w wieku powyżej 80. roku życia mogą się zarejestrować na konkretny dzień. W następnym tygodniu, od 22 stycznia, rejestrować się - też na konkretny termin - będą osoby w wieku powyżej 70. roku życia. Pozostali muszą czekać na dodatkową informację, na kiedy wyznaczono im termin szczepienia.

Rejestrować się można przez stronę gov.pl/szczepimysie, Internetowe Konto Pacjenta, infolinię nr tel. 989 oraz w wyznaczonych punktach szczepień.

Dostępny jest także specjalny film z instrukcją jak zarejestrować się krok po kroku. Film dostępny jest również na stronie www.gov.pl/szczepimysie/rejestracja.

Nie ma żadnej przynależności do punktów szczepień ze względu na miejsce zameldowania. Można się zaszczepić w dowolnym punkcie w kraju. Dzień przed ustalonym terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia.

Gdzie zaszczepić się w Słupsku

W Słupsku uruchomionych zostało na razie 6 punktów szczepień:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lekarz Domowy” - ul.Kołłątaja31 (tel. 603 297 800) oraz ul.Chełmońskiego 3 (tel. 601 313 898)
 • Praktyka Lekarzy Rodzinnych „AUXILIUM” Lidzińska Słojka Dołek, ul. Jana Pawła II1, tel. 59 846 86 25 lub 59 846 86 35
 • INVICTA sp. z o.o. , ul. Leszczynowa 43/46, tel. 58 58 58 801 luba 600 466 758,
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Koszalinie, ul. Lelewela58
 • Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, ul. 11 Listopada 7; tel. 721 201 115
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Hubalczyków1, tel. 59 84 60 700

Gdzie się zaszczepić w powiecie słupskim

W powiecie słupskim uruchomionych zostanie 14 punktów szczepień. Taki punkt zorganizowała każda gmina. Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć, będzie zorganizowany transport.

 • Andrzej Proniewski Gabinet Szczepień, gm. Główczyce, Pobłocie 8; tel. 59 811 65 09
 • Violetta Kazimieruk NZOZ PRZYCHODNIA RODZINNA, Smołdzino, ul. Bema 12, tel. 59 811 73 30
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Smołdzinie, ul. Ogrodowa 12, tel. 59 811 73 76
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „VESALIUS” s.c.w Duninowie; tel. 59 810 07 79
 • Cezary Adam ZielewskiNZOZ CEZ-MED, Potęgowo, ul. Kościuszki, tel. 59 811 52 89
 • Reha-aktiv Luiza WeinmeisterPoradnia lekarza POZ, Kępice, pl. Wolności23a; tel. 609560063
 • Barbara Zawadzka, Punkt Szczepień, Damnica, ul. Klonowa5, tel 59 811 32 79 (chwilowo punkt nieczynny)
 • Ewa Bińczyk, NZOZ „EWA-MED”, Sycewice, ul. Słupska14A, tel. 59 846 64 68
 • Elżbieta Basaj-Grabowska Poradnia lekarza POZ , Budowo 41; tel. 59 858 12 98
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kobylnicy Lidia Rynda, Zbigniew Wojciechowicz s.c.,Poradnia Lekarza POZ, Kobylnica, ul. Główna 54A; 605 983 911
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kobylnicy Lidia Rynda, Zbigniew Wojciechowicz s.c.Poradnia Lekarza POZ - Łupawa; tel. 605 983 911
 • PZU ZDROWIE S.A.-Centrum Medyczne FCM Zdrowie Ustka , ul. Kopernika18; tel. 59 814 53 64
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Krystyna Stus Poradnia lekarza POZ, Borzęcino 5; tel. 59 858 26 78
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Krystyna Stus Poradnia lekarza POZ, Dębnica Kaszubska, Antoniego Kani 26, tel. 59 843 02 99

Bezpłatny dowóz

Samorządy pomogą w dowozie seniorów i osób niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciwko Covid-19.
Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

W gminach trwa organizacja tego transportu.

– Zwrócimy się z prośbą do gmin, aby każda z nich do 15 stycznia zorganizowała linię telefoniczną, infolinię dla obywateli i dla mieszkańców danej gminy tak, aby w jasny sposób każdy, kto potrzebuje transportu mógł ten transport uzyskać – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Dodał, że rząd pokryje część kosztów transportu do punktów szczepień.

Wiadomo, że miasto Słupsk będzie wspierało osoby, które z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność i trudności w poruszaniu się nie są w stanie samodzielnie dostać się do miejsca, gdzie można zaszczepić się przeciwko chorobie COVID-19.

- Jestem po rozmowie z Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych, którzy podjęli już niezbędne czynności. Na ten moment nie podam szczegółów dopóki wszystko formalnie nie będzie zakończone - porozumienia, wyłonienie podmiotów, określenie procedur. W poniedziałek zostanie przekazany stosowny komunikat, gdzie wszystko jasno będzie określone - wyjaśnia Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa UM w Słupsku.

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zlituj się

Do gościa, który namiętnie kopiuje i wkleja te swoje nawiedzone dyrdymały na temat szczepionek. Weź Ty chłopie wpierw doinformuj się u źródła, a nie jakiś tam fikcyjnych lekarzy. Gdzieś ktoś coś napisał, gdzieś ktoś przeczytał i plota leci lawinowo. Pytam, jaką wiedzę medyczną posiadasz Ty sam? Obejrzyj do końca https://www.youtube.com/watch?v=mIn6z9dJnRM

G
Gość

"Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

ul. Święty Marcin 29/8

61-806 Poznań"

https://stopnop.com.pl/kontakt/

G
Gość

"PROF. MARIA DOROTA MAJEWSKA: TO EKSPERYMENT PODYKTOWANY CELAMI POLITYCZNYMI I FINANSOWYMI GLOBALNYCH OLIGARCHÓW23 grudnia 2020Admin

Europejska Agencja Leków autoryzowała pierwszą z pięciu wybranych przez polski rząd szczepionek na COVID-19. Jeszcze 27 grudnia tego roku rozpoczną się szczepienia lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów pierwszymi 10 tysiącami dawek. Kolejni mają być szczepieni seniorzy i służby mundurowe. Faktem ma stać się stosowanie segregacji wobec osób, które się na to nie zgodzą. 10 lat temu tylko Polska nie kupiła szczepionki na świńską grypę, za której skutki uboczne nie chciał brać odpowiedzialności producent. Niektore rządy były zmuszone wypłacać odszkodowania za narkolepsję, która wystąpiła u szczepionych dzieci oraz pokryć olbrzymie koszty utylizacji niechcianych szczepionek. Do rozmowy na temat rozpoczynających się masowych szczepień zaprosiłam prof. Marię Dorotę Majewską, neurobiologa."

https://stopnop.com.pl/majewska/

G
Gość

"JAK SIĘ OBRONIĆ PRZED WYMUSZANIEM SZCZEPIEŃ NA C O V I D?

Jak się obronić przed przymusem szczepień na COVID-19?

Gdzie uzyskasz pomoc?

Pisząc na email stopnop@gmail.com

Dzwoniąc na infolinię w godz. 18-19:00 606668891

Pomoc dla policji pomocdlapolicji@stopnop.com.pl

Wsparcie dla żołnierzy bronimy.mundur@gmail.com

Współpracujemy z kancelarią adwokacką www.adwokat-poznan.pl

1. Pracodawca

Jeśli twój pracodawca stawia ultimatum „zaszczep się albo stracisz pracę” napisz do niego pismo z żądaniem podania szczegółowej podstawy prawnej. Następnie skieruj skargę do sądu pracy o mobbing.

Nie masz obowiązku podpisywania podsuwanych Tobie oświadczeń i deklaracji dotyczących decyzji o zaszczepieniu lub odmowie. Możesz natomiast złożyć za potwierdzeniem odbioru własne oświadczenie.

Oświadczenie dla żołnierzy

OświadczeniePobierz

Oświadczenie ogólne dla pozostałych grup zawodowych

Oświadczenie-ogólnePobierz

Oświadczenie dot. seniorów z domu opieki

Oswiadczenie-dot.-niepoddawania-szczepieniu-seniora-w-domu-opiekiPobierz"

https://stopnop.com.pl/pomoc/?fbclid=IwAR3tl_Kp8CI1tor483bivUQgvxn35QM5Zw-OH6rgZtd23hLDiRMqEPh5cJU

G
Gość

"2. Segregacja (pozbawianie praw i wolności)

Rozporządzenie Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, mówi, że osoby zaszczepione będą otrzymywały zaświadczenie o wykonaniu szczepienia. Osoby, które się na to nie zgodzą zostaną pozbawione określonych przywilejów:

będą musiały trafiać na kwarantannę w przypadku kontaktu z osobą zakażoną albo po przekroczeniu granicy,

będzie je dotyczył limit spotkań towarzyskich wynoszący 5 osób, oprócz osób zaszczepionych (nie wlicza się do niego osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących)

nie będą mogły bez dodatkowych testów diagnostycznych korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

nie będą mogły dostać miejsca w domu pomocy społecznej bez dodatkowych testów diagnostycznych.

Wyżej wymienione ograniczenia praw nie zostały wprowadzone w ustawie, a w rozporządzeniu i są sprzeczne z Konstytucją RP, która wskazuje że wolności obywatelskie mogą być ograniczone jedynie w ustawie.

W podobny sposób ograniczanie wolności obywatelskich (w zakresie prawa do zgromadzenia – art. 57 Konstytucji) ocenił 16 października Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w orzeczeniu V W 2757/20. "

https://stopnop.com.pl/pomoc/?fbclid=IwAR3tl_Kp8CI1tor483bivUQgvxn35QM5Zw-OH6rgZtd23hLDiRMqEPh5cJU

G
Gość

"JAK SIĘ OBRONIĆ PRZED WYMUSZANIEM SZCZEPIEŃ NA C O V I D?

Jak się obronić przed przymusem szczepień na COVID-19?

Gdzie uzyskasz pomoc?

Pisząc na email stopnop@gmail.com

Dzwoniąc na infolinię w godz. 18-19:00 606668891

Pomoc dla policji pomocdlapolicji@stopnop.com.pl

Wsparcie dla żołnierzy bronimy.mundur@gmail.com

Współpracujemy z kancelarią adwokacką www.adwokat-poznan.pl "

https://stopnop.com.pl/pomoc/?fbclid=IwAR3tl_Kp8CI1tor483bivUQgvxn35QM5Zw-OH6rgZtd23hLDiRMqEPh5cJU

Dodaj ogłoszenie