Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odbierz w Urzędzie Miasta w Miastku login do Zintegrowanego Informatora Pacjenta

(ang)
Warunkiem korzystania z tego serwisu jest odebranie specjalnego loginu i hasła. Login i hasło trzeba odebrać osobiście w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Warunkiem korzystania z tego serwisu jest odebranie specjalnego loginu i hasła. Login i hasło trzeba odebrać osobiście w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdjęcie poglądowe
W poniedziałek (9 grudnia) w Urzędzie Miejskim w Miastku będzie można odebrać login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Dyżur organizowany jest przez słupską delegaturę Narodowego Funduszu Zdrowia. Odbędzie się w godz. 10-14 (pokój nr 9). Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co zyskujesz, rejestrując się w ZIP? Szybki dostęp do informacji o twoim prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach, informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie twojego leczenia.

Warunkiem korzystania z tego serwisu jest odebranie specjalnego loginu i hasła. Login i hasło trzeba odebrać osobiście w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia (Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Malbork, Chojnice). 9 grudnia będzie można to zrobić w Urzędzie Miejskim w Miastku. Ważne - trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Rejestracja w systemie trwa tylko kilka minut.

Po zarejestrowaniu pacjent będzie mógł sam sprawdzić na domowym komputerze: gdzie się leczył i ile zapłacił za to Narodowy Fundusz Zdrowia (od 2008 roku), gdzie i kiedy została wykupiona refundowana recepta, gdzie została złożona deklaracja do podstawowej opieki zdrowotnej, w jakich szpitalach i poradniach można leczyć się bezpłatnie, jak do nich dojechać, w jakich godzinach pracują. W szczegółach po zalogowaniu do systemu jest kilka zakładek. W pierwszej "Twój portal" znajdują się informacje o ZIP, o prawach do świadczeń do opieki zdrowotnej, informacje o świadczeniach (poradnie specjalistyczne, uzdrowiska, leczenie szpitalne), receptach, lekach, leczeniu za granicą. Pacjent może tam sprawdzić m.in., na jakie badania może go skierować lekarz rodzinny, jakie leki i w jakiej wysokości są refundowane.

Kolejna zakładka "Gdzie się leczyć" to informacje o liście miejsc, w których udzielana jest pomoc medyczna, godziny przyjęć itd. W zakładce "Rejestr Usług Medycznych" są informacje o naszych poradach lekarskich, badaniach, też receptach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza