Odlotowa wygrana Czarnych w Ostrowie! Po walce wygrali 83:82 [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
Arged Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:83
Arged Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:83 Łukasz Capar
Brakuje słów, aby opisać to co słupszczanie zrobili w meczu z mistrzem Polski. Po pięknej walce wygrali 83:82.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla zawodników gospodarzy. Grali szybko oraz bardzo skutecznie i po kilku minutach gry prowadzili 10 do 0. Pierwsze punkty dla słupszczan zdobył Lewis, jednak gra dalej toczyła się pod dyktando zawodników Stali. Czarni mieli problemy ze skutecznością rzutów wolnych, a ich ofensywne akcję często kończyły się prostymi stratami. Ostrowianie udanie kończyli kolejne dwójkowe akcję i po pierwszej kwarcie wygrywali 25:15.

Druga odsłona spotkania to dalej przewaga Stali. Bardzo dobrze grali ich obwodowi, który mijali pierwszą linię obrony Czarnych i albo sami kończyli akcję, albo dogrywali do wolnych podkoszowych. W pewnym momencie wydało się, że gospodarze w pełni przejmą kontrolę nad meczem, jednak wtedy kilka dobrych akcji zaprezentowali koszykarze ze Słupska. Trudne rzuty trafiał Klassen, a spod kosza swoje punkty dołożyli Young oraz Lewis. po dwudziestu minutach gry ekipa z Ostrowa utrzymywała 10 punktowe prowadzenie - było 40:30.

Druga połowa meczu to koszykarski odlot. Jeszcze w trzeciej odsłonie wydawało się, że Stal nie pozwoli Czarnym zniwelować strat i konsekwentnie bronić będzie swojej przewagi. Czarni jednak pokazali koszykarskie "jaja" i cały czas trzymali się w grze. Po 3 odsłonach meczu przegrywali już tylko 4 oczkami.

Ostatnie dziesięć minut to prawdziwa koszykarska uczta. Czarni napierali, zdobywali kolejne punkty i pewnie zbliżali się do rywali. Świetnie grali Lewis, Klassen czy Beeach, których punkty okazały się kluczowe dla wyniku całego meczu. Ostanie akcje meczu, niektórych kibiców mogły przyprawić o zawał serca. Stoickim spokojem popisał się Beau Becch, który w najważniejszym momencie meczu przejął piłkę i zdobył dwa decydujące punkty. Ostatecznie po genialnej grze Grupa Sierleccy Czarni wygrali w Ostrowie 83:82.

Arged Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:83 (25:15, 15:15, 22:28, 20:25)
Stal: Palmer 8, Simmons 14, Young 9, Kulig 18, Florence 12, Andersson 12, Garbacz 9
Czarni: Lewis 22, Musiał 5, Young 7, Beech 11, Klassen 18, Witliński 4, Garrett 11, Jankowski 5