Odstrzał dzików może doprowadzić do tragicznych skutków...

  Odstrzał dzików może doprowadzić do tragicznych skutków ekologicznych. To może być np. epidemia kleszczy

  q

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Ministerstwo środowiska wyraźnie określiło, że ma to być maksymalna redukcja dzików. Mimo zapowiedzi ministra, dozwolone jest strzelanie do loch w ciąży – mówi w Onecie Cezary Wyszyński, prezes fundacji Viva!

  ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Cezary Wyszyński był gościem programu "Onet Rano". Prezes fundacji Viva! wypowiedział się na temat sprawy odstrzału dzików. - Ministerstwo środowiska wyraźnie określiło, że ma to być maksymalna redukcja dzików. Mimo zapowiedzi ministra, dozwolone jest strzelanie do loch w ciąży. To nie jest standardowe postępowanie, tak jak twierdzi ministerstwo. Wdrożono procedury, które są skandaliczne nie tylko ze względów etycznych. Mogą one doprowadzić do likwidacji gatunku – powiedział Wyszyński.

  - Z ekologicznego punktu widzenia, populacja powinna utrzymywać się na pewnym poziomie. W przeciwnym wypadku może dojść do tragicznych skutków, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Może dojść do jeszcze większej epidemii kleszczy, która być może jest w ostatnich latach związana z bardzo intensywnymi polowaniami na dziki. Decyzja o obecnym ostrzale nie jest spowodowana przesłankami merytorycznymi. To decyzja polityczna – stwierdził prezes fundacji Viva!
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo