Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odwołane spektakle i otwarta kasa filharmonii, aby widzowie mogli zwrócić bilety. Na którym etapie otworzą się ośrodki kultury?

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Bez premier, bez przedstawienia sylwestrowego i bez spektakli w ogóle - do 3 stycznia w Nowym Teatrze w Słupsku nic się nie wydarzy, chyba że online. Filharmonia za to otworzyła kasę, ale tylko po to, aby umożliwić zwroty biletów na odwołane wydarzenia. Kiedy możliwe jest otwarcie ośrodków kultury?

Decyzją rządu działalność kin, teatrów i innych placówek kulturalnych pozostanie wstrzymana przynajmniej do 27 grudnia. Nowy Teatr w Słupsku podjął już decyzję, że z widzami na żywo nie zobaczy się przed 3 stycznia. Do tego czasu wszystkie spektakle zostały odwołane. Widzowie, którzy posiadają rezerwacje lub już zakupione bilety proszeni są o skontaktowanie się poprzez maila [email protected] lub pod numerem telefonu 607 335 669. Dotyczy to tylko osób, które zakupy biletu dokonały w kasie teatru, ponieważ wpłaty za bilety zakupione przez system biletyna.pl będą zwracane automatycznie na konto kupującego.

Od 23 listopada otwarta jest kasa filharmonii, głównie po to, aby widzowie mogli zwrócić zakupione wcześniej bilety. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.

Niemal pewne jest, że do końca roku na spektakl czy koncert już się nie wybierzemy. Decyzja premiera o zamknięciu obiektów kulturalnych obowiązuje do 27 grudnia. Rząd przedstawił też schemat dalszego działania, które uzależnione będzie od średniej liczby zachorowań w całym kraju. Jeśli spadnie ona poniżej 19 tysięcy dziennie na przestrzeni tygodnia, to Polska znajdzie się w tak zwanej strefie czerwonej. Wtedy, zgodnie z udostępnioną przez kancelarię premiera grafiką, kina, teatry i filharmonie się otworzą, choć wydarzenia będą mogły się odbywać przy udziale zaledwie 25% publiczności. Dla większości placówek oznacza to, że koszty poniesione przy organizacji wydarzenia będą większe niż wpływy ze sprzedanych biletów.

Kolejnym etapem odmrażania gospodarki i życia społecznego będzie zróżnicowanie obostrzeń i powrót do podziału na strefy żółte i czerwone. Aby to nastąpiło liczba zachorowań w ciągu tygodnia nie może przekroczyć 9400 dziennie. Jednak dla kultury na tym etapie nie zmieni się nic, bo w obu strefach obowiązywać będzie 25% obłożenia widowni. Dopiero kiedy w kraju wprowadzony zostanie podział na trzy strefy – czerwoną, żółtą i zieloną – kina i teatry będą mogły zapełnić 50% widowni. Aby rząd wprowadził ten etap odmrażania gospodarki, średnia liczba zakażeń z tygodnia nie może przekroczyć 3800 dziennie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza