Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odwołany za nieprawidłowości wiceszef weterynarii w Miastku znalazł pracę w weterynarii w Lęborku

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Piotr Rybak, odwołany za nieprawidłowości ze stanowiska zastępcy Powiatowego Lekarza  Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku, znalazł zatrudnienie w powiatowej weterynarii w Lęborku. Co prawda nie na kierowniczym stanowisku, ale z zakresem dotyczącym bezpieczeństwa żywności. M.in. taką działką, w sensie nadzoru, zajmował się w Miastku. Czytelnik, który poinformował nas o sprawie pyta, czy tak to powinno się odbywać.
Piotr Rybak, odwołany za nieprawidłowości ze stanowiska zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku, znalazł zatrudnienie w powiatowej weterynarii w Lęborku. Co prawda nie na kierowniczym stanowisku, ale z zakresem dotyczącym bezpieczeństwa żywności. M.in. taką działką, w sensie nadzoru, zajmował się w Miastku. Czytelnik, który poinformował nas o sprawie pyta, czy tak to powinno się odbywać. Archiwum
Piotr Rybak, odwołany za nieprawidłowości ze stanowiska zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku, znalazł zatrudnienie w powiatowej weterynarii w Lęborku. Co prawda nie na kierowniczym stanowisku, ale z zakresem dotyczącym bezpieczeństwa żywności. M.in. taką działką, w sensie nadzoru, zajmował się w Miastku. Czytelnik, który poinformował nas o sprawie pyta, czy tak to powinno się odbywać.

Czytelnik ma zastrzeżenia

- Niezrozumiałe jest zatrudnienie byłego wiceszefa weterynarii w Miastku na stanowisku inspektora w Lęborku. Ten pan w Miastku został odwołany ze stanowiska za nieprawidłowości związane m.in. z brakiem nadzoru nad ubojnią. A teraz w Lęborku zajmuje się bezpieczeństwem żywności. No i pobiera dwie pensje, bo w Miastku jest w okresie wypowiedzenia bez konieczności świadczenia pracy, a w Lęborku ma etat – mówi nasz czytelnik.

Szefowa inspekcji w Lęborku mówi, że wszystko jest zgodne z literą prawa

Izabela Filipionek, szefowa powiatowej weterynarii w Lęborku wyjaśnia, że Piotr Rybak wystartował w konkursie na stanowisko inspektora do spraw bezpieczeństwa żywności i spełnił wszelkie wymagania. – W Miastku pełnił stanowisko zastępcy powiatowego inspektora. W Lęborku stanowisko jest inne. Inne są obowiązki. Mogłam przyjąć pana Rybaka na czas nieokreślony, ale zawarta została umowa na trzy miesiące, aby dokonać oceny jego pracy. Jeśli będą zastrzeżenia, umowa nie zostanie przedłużona – mówi Izabela Filipionek.

Co z podwójnym wynagrodzeniem?

A co z podwójnym wynagrodzeniem? W tym samym czasie biegnie płatny okres wypowiedzenia (bez konieczności świadczenia pracy), no i nowe etatowe wynagrodzenie.

- Pan Piotr Rybak jest w okresie wypowiedzenia ze stanowiska zastępcy PLW w Bytowie z siedzibą w Miastku. Jeśli w okresie wypowiedzenia taki pracownik zostanie zatrudniony w innym podmiocie, to kwestie wynagrodzenia są regulowane pomiędzy nim a nowym pracodawcą – stwierdza Agnieszka Arendt, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku - Jednocześnie informuję, że Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii nie podejmował decyzji w sprawie zatrudnienia pana Piotra Rybaka na stanowisku inspektora w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Lęborku. Sam fakt wcześniejszego odwołania pana Piotra Rybaka ze stanowiska zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku nie oznacza zakazu zatrudniania w ramach inspekcji weterynaryjnej. Każdorazowo zatrudnienie w inspekcji poprzedzone jest naborem na stanowisko w służbie cywilnej. Odwołanie ze stanowiska jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. W okresie wypowiedzenia osoba odwołana ma prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem, jednak nie jest obowiązana do świadczenia pracy. W związku z brakiem obowiązku świadczenia pracy., osoba odwołana może wykonywać inną pracę, w tym u innego pracodawcy. Analogicznie wygląda to poza korpusem służby cywilnej, gdy pracodawca zdecyduje się zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

Na koniec przypominamy wypowiedź rzeczniczki prasowej WIW w Gdańsku w sprawie nieprawidłowości w powiatowej inspekcji w Miastku.

- Zastosowano sankcje służbowe w stosunku do zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku. W związku z faktem, że odwołanie ze stanowiska zastępcy powiatowego lekarza weterynarii jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę, a osoba ta nie świadczy już pracy na rzecz Inspekcji Weterynaryjnej w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Bytowie, podjęcie innych postępowań np. dyscyplinarnych w ocenie Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii jest niecelowe – to odpowiedź udzielona jakiś czas temu przez Agnieszkę Arendt, rzecznika prasowego Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku w związku z nieprawidłowościami w nadzorze m.in. nad ubojnią zwierząt.

Szerzej o tych nieprawidłowościach można przeczytać klikając w poniższy link.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza