Samorządowa spółka InnoBaltica, odpowiedzialna za wprowadzenie wspólnego biletu na obszar Pomorza, ogłosiła konkurs na nazwę dla tego biletu. Na propozycje czeka do 16 stycznia.

Pomorski bilet metropolitalny ma być najnowocześniejszym systemem biletu elektronicznego w Polsce. Powstanie w 2020 r. Program zainicjował samorząd województwa pomorskiego i obejmować będzie cały region.

Spółka InnoBaltica o najlepszą nazwę biletu postanowiła zapytać pasażerów. Nazwa powinna być prosta do zapamiętania, łatwa w wymowie (również dla obcokrajowców), oryginalna oraz stosunkowa krótka (1-2 wyrazy, maksymalnie 15 znaków). Dobrze, jeśli będzie kojarzyła się pozytywnie z województwem pomorskim, innowacjami, mobilnością, transportem publicznym czy podróżami.

Zgłoszenie można opatrzyć krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.

InnoBaltica czeka na zgłoszenia do 16 stycznia br. Kapituła wybierze maksymalnie pięć najlepszych propozycji, na które będzie można głosować między 24 a 30 stycznia. Ogłoszenie zwycięskiej nazwy oraz wręczanie nagród odbędzie się 6 lutego. Regulamin konkursu i zgłoszenia na stronie spółki: www.innobaltica.pl. Główną nagrodą jest smartfon, ale na autorów najciekawszych propozycji czekają też inne atrakcyjne upominki.

Wspólny bilet to potoczna nazwa Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności. Pasażer, żeby uiścić należność za przejazd, nie będzie musiał kupować papierowego biletu ani znać się na taryfach. Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie odbić na specjalnym czytniku. System sam poda mu najtańsze rozwiązanie. Bilet będzie obejmował swoim zasięgiem całe Pomorze.