Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Okradli grób w Kobylnicy. Rodzina prosi o nagłośnienie sprawy

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Okradli grób w Kobylnicy. Rodzina prosi o nagłośnienie sprawy
Okradli grób w Kobylnicy. Rodzina prosi o nagłośnienie sprawy Google maps
W Kobylnicy okradziono grób. Rodzina prosi o nagłośnienie sprawy, bo ma nadzieje, że dzięki temu ludzie zaczną zwracać większą uwagę na to, co dzieje się na lokalnym cmentarzu.

Do kradzieży ciężkich kamiennych donic i innych elementów dekoracyjnych doszło w ubiegłym tygodniu. Rodzina odwiedzając grób zmarłej doznała szoku.

Słupskie cmentarze - Wszystkich Świętych

- Przyszliśmy na cmentarz i zobaczyliśmy, że grób jest ogołocony. Zniknęły donice, drzewka i inne ozdoby. To były ciężkie, kamienne rzeczy, więc cała akcja musiała być przemyślana. Ktoś musiał zaplanować, że wyniesie właśnie te elementy. Jedna donica ważyła około 100 kilogramów – mówi matka zmarłej kobiety, pochowanej na cmentarzu w Kobylnicy. - Jest nam po prostu przykro. Przykro, bo to grób naszej córki, o który dbamy ze względu na pamięć o niej. A tu ktoś bez skrupułów, bez żadnych wyrzutów sumienia i jakiejś takiej prostej moralności przychodzi i go okrada.

Kobieta straty wyceniła wstępnie na około 1000 złotych, ale to nie one są główną motywacją chęci nagłośnienia sprawy.
- Wiem, że nie my jedni padliśmy ofiarą złodziei. Chciałabym, aby ludzie się o tym dowiedzieli i zwracali większą uwagę na to, co dzieje się przy sąsiednich grobach. Może uda się sprawą zainteresować służby mundurowe, aby częściej patrolowały okolicę cmentarza. Być może dzięki nagłośnieniu sprawy brama cmentarza będzie zamykana na noc – mówi mieszkanka Kobylnicy.

O to, jakie procedury obowiązują w podobnych sytuacjach zapytaliśmy słupską policję.
- W przypadku, gdy podejrzewamy, że doszło do kradzieży, należy niezwłocznie, najlepiej z miejsca popełnienia czynu zabronionego zgłosić sprawę na policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. W związku z tym, że kradzież w zależności od wartości poniesionych strat kwalifikujemy jako wykroczenie bądź przestępstwo, dla prowadzonego postępowania ma znaczenie oszacowanie bądź wycena utraconych przedmiotów. Pamiętajmy też, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na pomoc dzielnicowego, z którym można skontaktować się telefonicznie lub osobiście. Do łatwego ustalenia, kto jest naszym dzielnicowym oraz nawiązania z nim szybkiego kontaktu można skorzystać wyszukiwarki internetowej i z aplikacji „Moja Komenda“, która umożliwia wyszukanie dzielnicowego już po wpisaniu swojego adresu zamieszkania – przypomina Monika Sadurska, rzecznik prasowy słupskiej policji.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza