Okręt ORP "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynął z Gdyni na...

  Okręt ORP "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynął z Gdyni na manewry morskie TG18 na Morzu Północnym [zdjęcia, wideo]

  MW/oprac. a

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Źródło: TVN 24

  Załoga ORP "Generał Kazimierz Pułaski" w czwartek, 8 lutego 2018 r., opuściła port wojenny w Gdyni i wypłynęła na jedne z najtrudniejszych manewrów morskich - ćwiczenia TG-18.
  Okręt "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynął na manewry morskie TG18
  Okręt "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynął na manewry morskie TG18
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©st. chor. mar. Piotr Leoniak/Marynarka Wojenna RP

  Marynarze biorący udział w manewrach sprawdzą swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. W skrajnie niskich temperaturach, sztormowych warunkach i utrudnieniach związanych z manewrowaniem w fiordach, załogi ORP „Gen. K. Pułaskiego” oraz okrętów z innych państw biorących udział w ćwiczeniach, będą zdobywać doświadczenie w prowadzeniu operacji sił połączonych.  Zadaniem polskiej fregaty będzie odpieranie symulowanych ataków samolotów oraz innych jednostek nawodnych. „Pułaskiego” czekają też potyczki z okrętami podwodnymi.

  Zobacz galerię

  Fregata ORP „Generał Kazimierz Pułaski” to jednostka przeznaczona głównie do osłony transportu morskiego, monitoringu żeglugi, operacji pokojowych, stabilizacyjnych i bojowych na morzu. Ma silne uzbrojenie przeciw okrętom podwodnym, w tym jedną z najnowocześniejszych w Europie torped typu MU-90. Dodatkowo okręt ten posiada też system Prairie-Masker, który służy do maskowania („wyciszania”) i zmniejsza prawdopodobieństwo wykrycia fregaty przez zanurzony okręt podwodny. Okręt ma również system obrony przeciwlotniczej - rakiety typu Standard SM-1 oraz możliwości rażenia celów nawodnych i walki radioelektronicznej.

  Czytaj także: Stocznia Remontowa w Gdańsku zmodernizuje okręty Marynarki Wojennej RP


  Podczas manewrów, ORP „Gen. K. Pułaski” zawita do portu w Bergen. Tam, 17 lutego, na jego pokładzie odbędą się oficjalne uroczystości nadania Polskiej Szkole w Bergen imienia Marynarki Wojennej RP. ORP Pułaski do macierzystego portu powróci 26 lutego br.

  Wszystko na temat Marynarki Wojennej RP >  Międzynarodowe manewry TG-18


  Manewry TG-18 odbywają się w okolicach koła podbiegunowego i norweskich fiordów na Morzu Północnym i Norweskim. Gospodarzem ćwiczeń jest Królewska Marynarka Wojenna Norwegii. To jeden z najtrudniejszych manewrów morskich, ponieważ okręty biorące w nich udział operują w bardzo trudnych warunkach, zarówno pod względem nawigacyjnym jak i hydrometeorologicznym.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia

  Wideo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!