Olimpia Grudziądz 3 - 2 Sandecja Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz

2

1 1 połowa

• Na innych pierwszoligowych boiskach - wyniki końcowe

• Chojniczanka - MKS Kluczbork 3:1 (16', 38' Biernat, 45+3' Pietruszka - 71' Nitkiewicz)
      • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (4' Kościelniak - 56' Sołowiej, 58' Arak, 90+5' Fidziukiewicz)
      • Drutex-Bytovia - Miedź Legnica 0:0
      • Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 2:1 (64' Wróbel, 84' Nowak - 27' Ploj)
      • Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 2:0 (12' Żwir, 39' Nishi)
      • Wisła Płock - Wigry Suwałki 0:0
      • Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:3 (72' Goncerz, 76' Szymański), 79' Duda
    • Koniec meczu! Olimpia wróciła do żywych po przerwie i pokonuje Sandecję!

I liga zostaje w Grudziądzu!!!

• I Trochim upomniany

• Kuźma nie wytrzymał! Cisnął piłką w chłopca od podawania piłek "Tylko" żółta kartka.

• Małkowski fauluje w ofensywie. On również zapisuje się w sporym gronie z żółtymi kartkami.

• Trzy minuty dolicza Sebastian Jarzębak

• Gospodarze szanują piłkę. Za moment rozpocznie się doliczony czas. Taki rollercoaster nie jest dla delikatnych. Z nawiązką udało się odrobić dwubramkową stratę.

• Owacje żegnają Nildo, za którego wchodzi Maciej Wolski!

• Słupek ratuje gości po strzale Kaczmarka!

• Trzepacz faulowany przez Barana. Sędzia mógł, a właściwie powinien, sięgnąć po żółtą kartkę.

• Nildo przegrywa pojedynek sam na sam z Gliwą. Gdyby trafił, to byłoby już po meczu!

• Na innych pierwszoligowych boiskach

• Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (4' Kościelniak - 56' Sołowiej, 58' Arak)
      • Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 1:1 (64' Wróbel, 84' - 27' Ploj)
      • Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:2 (72' Goncerz, 76' Szymański), 79' Duda
    • Szymon Kuźma wchodzi za Filipa Piszczka.

• Żółta kartka dla Trzepacza.

• Matej Nather wchodzi za Arkadiusza Aleksandra Dało się słyszeć gwizdy kibiców gospodarzy.

• Nildo tak cieszył się z bramki, że zdjął koszulkę. Dostaje żółtą kartkę

• GOL, NILDO!!!

• Gliwa broni strzał Malca! Rzut rożny.

• Gliwa broni strzał Nildo!

• Berezowskij dostaje żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

• Atak grudziądzan przynosi rzut karny za zagranie ręką przez Barana!

• Baran żółta kartka

• Oskar Trzepacz wchodzi za Kamila Kurowskiego

• Żigon dostaje żółtą kartkę.

• Kurowski faulowany przez Trochima. Rzut wolny dla Olimpii. Nie milknie doping grudziądzkich fanów, którzy domagają się kolejnej bramki.

• Zitko zostaje upomniany przez sędziego "żółtkiem" za faul.

• Żigon faulowany przez Berezowskija, który zostaje upomniany żółtą kartką.

• Gliwa znowu w roli głównej! Broni groźny strzał Banasiaka zmierzający przy bliższym słupku! Kolejny korner.

• Olimpia poczuła krew! Kontra Ciechańskiego, którego dobre dośrodkowanie w pole karne dobrze wypiąstkował Gliwa.

• Brazylijczyk wykorzystuje świetne dośrodkowania Kaczmarka i mecz zaczyna się od nowa!

• REMIS W GRUDZIĄDZU! , NILDO!!!

• Chojniczanka - MKS Kluczbork 3:0 (16', 38' Biernat, 45+3' Pietruszka)
      • Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 1:1 (64' Wróbel - 27' Ploj)
      • Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:0
    • Fabiniak w kapitalnym stylu broni strzał Piszczka - wybił piłkę zmierzającą pod okienko na rzut rożny

• Sędzia nie zapomniał wziąć z szatni kartek. Żółtą upomniał Filipa Piszczka za faul

• Małkowski w ostatniej chwili blokuje strzał Żitko z pola karnego! Niektórzy już widzieli piłkę w siatce!

• Piszczek faulowany przez Woźniaka na połowie Olimpii. Zapowiadała się groźna akcja Sandecji.

• Żigon liczył, że sędzia wskaże na narożnik boiska po jego akcji. Jednak ten nakazał Gliwie wznawiać grę od bramki.

• Kaczmarek wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię boczną. Bartłomiej Dudzic melduje się na murawie. Zmienia Dawida Janczyka

• Malec zgrywa piłkę do ZItko po centrze z rzutu wolnego, a ten z bliska pokonuje Gliwę!

• OLIMPIA ŁAPIE KONTAKT! MATIC ZITKO!!!

• W odpowiedzi atak Trochima. Jego dośrodkowanie blokuje Ciechanowski.

• Kaczmarek przechwytuje piłkę i od razu chciał zagrać do Banasiak. W to zagranie włożył za dużo siły. Aut dla Sandecji na wysokości własnego pola karnego.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Dejan Żigon będzie grać w miejsce Arkadiusza Kasperkiewicza.

• Powracamy do Grudziądza na drugą połowę meczu Olimpia - Sandecja Nowy Sącz. Do przerwy prowadzą goście po golach Słabego i Janczyka. Jak będzie przebiegać drugie trzy kwadranse?

• Na innych pierwszoligowych boiskach - wyniki do przerwy

• Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (4' Kościelniak)
      • Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 0:1 (27' Ploj)
    • To były dość dziwne pierwsze trzy kwadranse (z małym okładem). Olimpia częściej utrzymywała się przy piłce, częściej strzelała, ale to jednak Sandecja cieszy się z dwubramkowego prowadzenia. Sebastian Jarzębak nie jest najlepiej dysponowany - nie odgwizdał kilka ewidentnych rzutów wolnych dla gospodarzy, nie sięgał do kieszonki. Do tego nie powinien uznać drugiej bramki gości, bowiem asystujący Arkadiusz Aleksander pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Wracamy za ok. 10 minut.

• Fabiniak broni na raty strzał Janczyka.

Po doliczeniu minuty Sebastian Jarzębak kończy pierwszą połowę. Olimpia przegrywa z Sandecją po golach Słabego i Janczyka.

• Rzut rożny dla Olimpii. Zitko i Kurowski minęli się z piłką. Ostatecznie futbolówkę łapie Gliwa.

• Woźniak i Kasperkiewicz radzą sobie, po czym wyprowadzają kontrę. Zagranie do Nildo, który widział Smolińskiego, ale jego strzał minął bramkę Gliwy.

• Po akcji Trochima Sandecja wywalczyła rzut rożny. Może być groźnie...

• Gliwa łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Kasperkiewicza.

• Woźniak trafia tylko w boczną siatkę. Gliwa z "piątki".

• Smoliński wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Nieporozumienie Ciechanowskiego i Kurowskiego w polu karnym Sandecji było na rękę gości.

• Gospodarze oddają piłkę w geście fair play.

• Sebastian Jarzębak ma jednak gwizdek - zauważył leżącego na murawie Barana. Zawodnicy, korzystając z chwili przerwy, uzupełniają płyny przy linii bocznej.

• Kaczmarek zagrywa do Kasperkiewicza, ten wrzuca w pole karne. Bez zagrożenia pod bramką Gliwy.

• Po akcji Woźniaka rzut rożny dla Olimpii. Wcześniej nieprzepisowo przytrzymywany był Nildo, lecz sędzia raczej zapomniał gwizdka.

• Strata Olimpii w środku pola i kontra Sandecji. Zostaje ona przerwana przez Zitko.

• Banasiak nie poradził sobie ze Słabym. Gliwa wznawia grę z "piątki". Mimo że Olimpia przeważa, to przegrywa dwiema bramkami. Niecodzienna skuteczność Sandecji - dwa strzały i dwa gole.

• Goście idą za ciosem. Dwa rzuty rożne z rzędu i ostatecznie Fabiniak wznawia grę od bramki.

• Chojniczanka - MKS Kluczbork 1:0 (16' Biernat)
      • Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 1:0 (12' Żwir)
    • Aleksander dostaje piłkę w polu karnym i ewidentnie pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Nie widział tego sędzia, a napastnik Sandecji znalazł Janczyka, który dopełnił formalności.

• GOL, DAWID JANCZYK!!!

• Obiecująca kontra Sandecji została zakończona strzałem Piszczka. Fabiniak pewnie broni.

• Strzał Małkowskiego zza pola karnego nie sprawił problemów Fabiniakowi

• Rozwój Katowice - GKS Bełchatów 0:0
    • Nildo strzela głową obok bramki Gliwy. Wcześniej indywidualną akcją przez niemal połowę boiska popisał się Smoliński.

• Janczyk nie doczekał się podania z głębi pola. Na drodze adresata stanął Zitko.

• Kaczmarek faulowany przez Berezowskija na prawej stronie. Sandecja najprostszymi metodami przerywa ataki złych gospodarzy,

• Nie powiodła się akcja Janczyka. Fabiniak wznawia grę z "piątki".

• Kurowski skoszony równo z trawą! Sędzia nie widział faulu. Może był oślepiony przez słońce?

• Nildo pada na 16. metrze po spóźnionej interwencji jednego z zawodników Sandecji! Sędzia nakazuje grać dalej, co nie podoba się grudziądzkim kibicom!

• Mnożą się rzuty z autu Olimpii. Systematycznie zbliżają się w ok. "szesnastki" biało-czarnych.

• Kolejny tak Olimpii spisany na stratę. Po niedokładnym podaniu Baran zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Smoliński zagrywa w okolice pola karnego Sandecji. Tam dobrze ustawiony Słaby przecina podanie adresowane do Nildo.

• Chojniczanka - MKS Kluczbork 0:0
      • Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 0:0 (12' Żwir)
    • GOL DLA SANDECJI! KAMIL SŁABY!!!

• Sandecja atakuje skrzydłami i rzut rożny. Małkowski ustawia piłkę, krótkie rozegranie...

• Zitko przecina podanie adresowane do Małkowskiego. Po chwili Ciechanowski przerywa atak Trochima w środku pola.

• Banasiak strzela głową obok bramki Gliwy. Ten wznawia grę z "piątki". Od pierwszego gwizdka sędziego przeważają gospodarze.

• Pierwszy rzut rożny dla Olimpii po akcji Banasiaka. Kaczmarek ustawia piłkę w narożniku...

• Kurowskiemu nie udało się utrzymać piłki na boisku przed linią końcową. Gliwa wznawia grę od bramki.

• Pierwsza groźna okazja biało-zielonych! Nildo przechwycił piłkę i po szybkich podaniach piłka trafiła do Ciechanowskiego, który uderzył niecelnie.

• Dalekie podanie Słabego z pominięciem drugiej linii do Aleksandra, ale tym był na spalonym.

• Gwizdek sędziego i ze środka zaczynają gospodarze! W pierwszej akcji Kurowski fauluje Trochima

• Jak wypadnie ostatni mecz Olimpii przed własną publicznością? Przekonamy się za ok. 2 godziny. Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Sebastian Jarzębak z Bytomia.

• Obie drużyny prowadziły rozgrzewkę, która przed momentem dobiegła końca. Pogoda sprzyja, a do rozpoczęcia spotkania minut!

• Olimpia prezentuje się przeciętnie jeżeli chodzi o punkty zdobywane przed własną publicznością. Ma ich na koncie 18, a zagrała szesnastokrotnie (5 zwycięstw, 3 remisy, 8 porażek w tym dwie ostatnie z rzędu - z MKS Kluczbork i Miedzią Legnica). Pod tym kątem słabsi są odpowiednio wcześniej wspomniany MKS Kluczbork (17), Rozwój i GKS Bełchatów (po 16), Dolcan Ząbki (14) i Wigry Suwałki (13).

• Z szesnastu delegacji zawodnicy Radosława Mroczkowskiego przywieźli zaledwie 17 punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek). W ostatnich pięciu meczach zdobyli zaledwie cztery - po bezbramkowym remisie w Płocku i komplecie "oczek" z Kluczborka.

Słabszy bilans punktowy mają 16. Dolcan Ząbki i 17. Rozwój Katowice (spadkowicz do II ligi) - po 16 punktów i Pogoń Siedlce, która przywiozła zaledwie 12 punktów.

• Grudziądzanie (13. miejsce w tabeli, 39 punktów) grają z nożem na gardle. By zapewnić dzisiaj zapewnić sobie utrzymanie, muszą zdobyć komplet punktów. Sandecja, której 44 "oczka" dają dziewiątą lokatę, ma zapewniony byt na zapleczu Ekstraklasy. ale chce zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

• Znamy "jedenastkę" Sandecji. Przed nami nic się nie ukryje ;). A tak poważniej: na ławce gości jest sześciu zawodników: Łukasz Radliński, Bartłomiej Dudzic, Szymon Kuźma, Matej Nather, Sebastian Szczepański i Bartłomiej Kasprzak.

• Warto zapoznać się z zapowiedzią spotkania meczu Olimpia - Sandecja. Pisał: Dariusz Knopik

• Niewiadomą jest nie tylko zwycięzca tego spotkania, lecz także... skład gości na to spotkanie. Postaramy się jak najszybciej go ustalić. Wcześniej jednak zobaczmy kogo Jacek Paszulewicz ma na ławce:Patryk Królczyk, Maciej Wolski, Dejan Żigon, Patryk Skórecki, Sebastian Bartlewski, Piotr Darmochwał, Oskar Trzepacz.

• Po wczorajszym "ogrodzie" związanym z Ligą Mistrzów, nadeszła pora by zajrzeć na polskie "podwórko". Pierwszoligowe. Za pół godziny Olimpia Grudziądz podejmie nowosądeckie Bianconeri, czyli Sandecję.