Olimpijczyk wygrywa w Dobiegniewie

W Dobiegniewie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dobiegniew Cup 2017 im. Kazimierza Górskiego. W kategorii U-11 najlepszy okazał się Olimpijczyk Kwakowo.

Do Dobiegniewa w kategorii U – 11 przyjechały zespoły ze Szkocji, Litwy, Niemiec, Białorusi i oczywiście Polski. Łącznie aż 25 zespołów.

UKS Olimpijczyk zdecydowanie wygrał wszystkie spotkania grupowe i zajął pierwsze miejsce w grupie. W 1/8 piłkarze z Kwakowa trafili na zespół Polonii Berlin z którym wygrali 12:0. W 1/4 turnieju trafili na zespół Kwasówka Grodno, z którym wygrali po zaciętej walce 5:2. W półfinale Olimpijczyk zagrał z zespołem Stilonu Gorzów I. W meczu grupowym był wynik 3:1 dla Kwakowa, a spotkanie półfinałowe Olimpijczyk wygrał 4:0 i awansował do wielkiego finału.

W meczu o trzecie miejsce Stilon wygrał z zespołem FM Wilno 1:0.

W finale spotkały się dwa zespoły, które w tym turnieju jeszcze nie przegrały: Olimpijczyk Kwakowo i MLUKS Gubin. Mecz ten był ozdobą turnieju, zawodnicy zaprezentowali umiejętności piłkarskie na najwyższym poziomie, walczyli o każdy centymetr boiska.

Do przerwy było 1:1, w drugiej połowie chłopcy z Kwakowa przeprowadzili szturm, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, ale dopiero w końcówce spotkania strzelili bramkę na 2:1 i wygrali zasłużenie cały turniej.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Olimpijczyka Przemysław Sidorowicz, który w całym turnieju wpuścił tylko 4 gole.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce UKS Olimpijczyk Kwakowo
2 miejsce MLUKS Gubin
3 miejsce Stilon Gorzów I

Skład UKS Olimpijczyk Kwakowo:
Przemysław Sidorowicz, Kacper Nowak, Konrad Dąbrowski, Paweł Kamiński, Filip Miler, Kacper Protas, Jakub Adkonis, Aleksander Lewandowski, Gabryś Gruszka, Mikołaj Nowakowski, Hubert Kozoduj, Adam Lemańczyk i Maciej Pacan – Skiers, Oskar Dąbrowski.

Trener: Krzysztof Müller. Trener bramkarzy: Mateusz Kowalczyk. Kierownik drużyny: Dariusz Protas