Olimpijskie złoto zdobyła Katarzyna Główczewska. Brąz Weroniki Lewny

W Chorzowie odbyły się lekkoatletyczne finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski juniorów młodszych). Dorobek naszych reprezentantów to 2 medale: złoty dla Borzytuchomia, brązowy dla Słupska.

W biegu na 1500 m z przeszkodami wygrała Katarzyna Główczewska (Talex Borysław Borzytuchom). Złoto zapewnił jej czas 5.02,19 min. Szkoleniem 17-letniej Główczewskiej zajmuje się Jarosław Ścigała. Na drugim miejscu była Emilia Mikszuta (SKLA Sopot) - 5.02,47 min. Jako trzecia finiszowała Weronika Engelmann (MKSMOSM Bytom) - 5.05,35 min.

- Jestem zadowolona ze złotego biegu. Na rozgrzewce czułam, że mam ciężkie nogi i nie byłam pewna, czy dam radę. Wiedziałam jednak, że jestem dobrze przygotowana. Mój trener, rodzina i przyjaciele wierzyli we mnie i mocno wspierali.Dziękuję im za to - wyznała Kasia Główczewska, mistrzyni Polski na 1500 m z przeszkodami.

W biegu na 1500 m brązowy medal przypadł Weronice Lewnie. Na mecie biegaczce Feniksa Słupsk zmierzono czas 4.34,75 min. To jest nowy rekord życiowy tej 17-letniej słupszczanki. Za trenowanie Lewny odpowiada Adam Thiel, biegacz na długich dystansach.

Rywalizację wygrała Klaudia Kazimierska (Vectra Włocławek) - 4.31,65 min. Po srebro przybiegła Magdalena Ciołak z Rawy Mazowieckiej - 4.33,18 min. W pchnięciu kulą Jakub Giedrewicz (Fenix) miał odległość 16.02 m i był szósty. Wygrał Wojciech Marok (Orkan Środa Wlkp.) - 20.84 m. W chodzie na 5000 m Kinga Skobel była ósma (29.00,22 min), Natalia Westfal - piętnasta (30.49,23 min). Obie chodziarki Weronika Lewna ma powody do radości. Adam Thiel również są z CMKL Człuchów