MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Operacja Czysta Rzeka w najbliższą sobotę. Przyłącz się i posprzątaj rzekę Słupię

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
W sobotę, 25 maja, każdy może się przyłączyć do akcji Operacja Czysta Rzeka. Zbiórka chętnych o godz. 10.00  na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji przy przystani kajakowej. W planach jest wysprzątanie trzykilometrowego odcinka rzeki Słupi. Na zakończenie zaplanowano ognisko.
W sobotę, 25 maja, każdy może się przyłączyć do akcji Operacja Czysta Rzeka. Zbiórka chętnych o godz. 10.00 na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji przy przystani kajakowej. W planach jest wysprzątanie trzykilometrowego odcinka rzeki Słupi. Na zakończenie zaplanowano ognisko. Archiwum gp24
W sobotę, 25 maja, każdy może się przyłączyć do akcji Operacja Czysta Rzeka. Zbiórka chętnych o godz. 10.00 na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji przy przystani kajakowej. W planach jest wysprzątanie trzykilometrowego odcinka rzeki Słupi. Na zakończenie zaplanowano ognisko.

Słupski Ośrodek Kultury po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka.

- W tym roku spotykamy się nad Słupią w sobotę, 25 maja, o godz. 10 na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji przy przystani kajakowej. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci oraz rękawice. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, którym zostaną przydzielone konkretne odcinki rzeki. Będziemy sprzątać teren przy rzece w stronę Mostu Czołgowego i Mostu Łabędziego - po obu stronach korytach rzeki, w sumie na odcinku trzech kilometrów - mówi Dorota Foryś, koordynatorka akcji z SOK.

Przewidywany koniec o godzinie 14. Po zakończeniu sprzątania organizatorzy zapraszają na integrację i poczęstunek przy ognisku zorganizowanym w PKiW przy przystani kajakowej.

- W ten sposób chcemy uczcić nasz wspólny wysiłek, podziękować uczestnikom i spędzić miło czas, odpocząć i porozmawiać o efektach naszego sprzątania - mówi Dorota Foryś. - Akcje sprzątania brzegów rzeki ma nie tylko wymiar praktyczny, ale również edukacyjny, w ten sposób podnosimy świadomość społeczną na temat problemu zanieczyszczenia środowiska wodnego oraz zachęcamy do podejmowania działań na rzecz jego poprawy. Będzie to również doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać nowych ludzi i poczuć satysfakcję z czynienia dobra dla naszej planety.

Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy, ale także i społeczności lokalnej.

Szczegóły i wszelkie informacje: Dorota Foryś, tel. 666 817 027, mail [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza