Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodki pomocy społecznej w regionie nieco zmieniają formy działalności, ale wciąż są dostępne

Zbigniew Marecki
Ośrodki pomocy społecznej w regionie słupskim zachęcają klientów do ograniczania wizyt w ich siedzibach, ale nadal działają na rzecz najbardziej potrzebujących.

Marcin Treder, p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, zachęca do telefonicznego ( 59 81 42 801 lub 59 81 42 802) i internetowego ([email protected]) kontaktowania się z siedzibą MOPR przy ul. Słonecznej. Zredukowano usługi dotyczące sprzątania i mycia okien, bo część pracowników poszła na dodatkowe urlopy opiekuńcze, ale Dział Usług Opiekuńczych nadal wykonuje zakupy dla seniorów i świadczy inne usługi opiekuńcze.

Kobylnica: Ograniczą wizyty pracowników socjalnych
Z kolei GOPS w Kobylnicy apeluje o śledzenie bieżących komunikatów na stronach www.kobylnica.pl, https://gis.gov.pl/ i http://psse.slupsk.pl/. Ośrodek zachęca także do rozważenia możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem internetu poprzez adres email: [email protected] oraz telefonicznie pod numerami zamieszczonymi na stronie internetowej https://opskobylnica.pl/kontakt.

Ośrodek wzywa też pobierających w nim świadczenia do dostarczenia numeru rachunku bankowego, na który będą przekazywane. Informuje ponadto, że kasa Ośrodka będzie czynna w godzinach od 9:30 do 11:30. Potwierdzenie założenia konta bankowego należy przesyłać pocztą lub na adres email: [email protected] .
Ponadto GOPS informuje, iż wizyty pracowników socjalnych oraz asystenta rodziny w środowiskach zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Podczas wizyty pracownicy socjalni w celu zapewnienia bezpieczeństwa osoby wizytowanej, jak i własnego, mogą być zaopatrzeni w higieniczne środki zabezpieczające – rękawiczki i maseczki. Ten stan podwyższonej ostrożności będzie obowiązywał aż do odwołania. - Pamiętajmy o osobach starszych, samotnych. Sprawdźmy, czy sąsiad / sąsiadka nie potrzebują pomocy. Zatroszczmy się o nich i pomóżmy w codziennych sprawach! - apelują na koniec pracownicy GOPS w Kobylnicy.

Damnica: podają kontakty
GOPS w Damnicy apeluje do swoich klientów o ograniczenie osobistego składania korespondencji, wniosków lub dokumentów tylko do sytuacji szczególnie uzasadnionych i o przesyłanie dokumentów pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną (z podaniem numerem telefonu) na adres: [email protected] lub [email protected], a w sytuacjach wymagających składania zapytań i wyjaśnień – drogą telefoniczną: 59 8113- 248 ; fax 59 8113-248 lub wykorzystanie możliwości składania wniosków poprzez: Emp@tia:empatia.mpips.gov.pl (500+, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, Karta Dużej Rodziny, pomoc społeczna) ePUAP: epuap.gov.pl PUE ZUS: zus.pl (500+) bankowość elektroniczna (500+). GOPS w Damnicy wzywa też osoby pobierające świadczenia pieniężne / zasiłki stałe, celowe, okresowe, zasiłki rodzinne i wychowawcze i z funduszu alimentacyjnego w Ośrodku lub Filii Banku Spółdzielczego w Damnicy do dostarczenia numeru rachunku bankowego, na który będą przekazywane świadczenia. Jak przekonuje jego kierownictwo, taka forma wypłaty przyśpieszy jej termin, bo Ośrodek wykona przelewy niezwłocznie po otrzymaniu środków z budżetu państwa / gminy.

Smołdzino: Kasa w Gardnie Wielkiej jest nieczynna
- Musimy zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 ( koronawirus) - czytamy z kolei na stronie GOPS w Smołdzinie. Poza tym GOPS informuje, że Kasa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gardnie Wielkiej będzie nieczynna. - Dlatego bardzo prosimy, aby osoby posiadające konta, a pobierające świadczenia rodzinne lub inne zasiłki gotówką w kasie, podawały drogą sms-ową pod nr. tel 789 480 293 lub mailową: [email protected] numeru konta bankowego, na który mają zostać przekazane wszelkie świadczenia - dodają pracownicy GOPS w Smołdzinie.

Podobne komunikaty możemy znaleźć także na stronach internetowych innych gminnych ośrodków pomocy społecznej. Warto więc od czasu do czasu na nie wchodzić, aby się zapoznać z najnowszymi komunikatami oraz telefonami i adresami mailowymi przeznaczonymi do szybkiego kontaktu.

ZOBACZ TAKŻE: W szpitalu we Wrocławiu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Miał choroby współistniejące

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza