Ostatni test Czarnych przed ligą. Drugie miejsce w turnieju w Świeciu

(res)
Pierwszy mecz w II lidze słupskie zawodniczki rozegrają w najbliższą niedzielę, 25 września. Archiwum
Drugie miejsce zajęły w turnieju w Świeciu zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk.

Turniej wygrali gospodarze Joker Mekro Świecie. Wygrali trzy mecze i po raz trzeci
sięgnęli po puchar prezesa firmy Mekro. Drugą pozycję zajęły akademiczki znad Słupi.
W pierwszym meczu imprezy słupszczanki wygrały zdecydowanie z Orłem Elbląg 3:0. W kolejnym Czarne uległy Pałacowi II Bydgoszcz 1:3.

- Pierwszego seta wygraliśmy gładko, do 14, potem w trzech przegranych setach popełniliśmy aż 42 własne błędy. Graliśmy trudną zagrywką, z tego było dużo złych zagrań. Ale Pałac jest absolutnie w naszym zasięgu - mówi Marek Majewski, szkoleniowiec słupskiego zespołu.

W swoim ostatnim spotkaniu w turnieju słupszczanki przegrały z gospodyniami Jokerem Mekro Świecie 0:3. - W pierwszym secie tego meczu graliśmy bardzo dobrze do stanu 21:21. Potem cztery własne błędy i porażka. Graliśmy jeszcze bez Magdy Kluzy, naszej nowej zawodniczki, która leczyła się w Szczecinie - dodaje Majewski.

Najlepszą atakującą turnieju została Izabela Miklasińska.

Słupszczanki wychodziły na parkiet najczęściej w składzie: Sara Ilukowicz, Miklasińska, Joanna Cupisz, Dominika Janowczyk, Sylwia Korczak i Karolina Przybyszewska.

Swój pierwszy mecz w II lidze słupskie zawodniczki rozegrają w najbliższą niedzielę, 25 września. W Elblągu zmierzą się z tamtejszym Orłem. Mecz, ze względu na kłopoty Orła z halą, zacznie się dopiero o godz. 18.

Kolejność turnieju: 1. Joker Mekro Świecie, 2. AP Czarni Słupsk, 3. Pałac II Bydgoszcz, 4. Orzeł Elbląg.