Ostre granie, pot na parkiecie! Grali amatorzy

Michał Piątkowski
Nie , nie, to nie Czarni tylko „Pantery” vs. „Drużyna A”. Za nami pierwszy mecz turnieju 5x5 realizowane przez STK wspólnie z Akademią Pomorską w ramach realizacji programu Aktywna Akademia.

Choć od początku inicjatywę przejęły Pantery (m.in. Prezes STK w składzie), to po pierwszej kwarcie na prowadzenie wyszła Drużyna A. Niewątpliwym liderem tego zespołu był Bartek Sprengel, który raz po raz rozbijał obronę Panter penetracjami. Kluczowym momentem spotkania był początek 3 kwarty i błędna taktyka zespołu Panter w obronie. Strefa 2/3 została rozbita kilkoma celnymi trójkami i Drużyna A objęła 12 punktowe prowadzenie.

Czwarta odsłona to pogoń Panter i bardzo agresywna obrona, która na 3 sek. Przed końcem spotkania spowodowała różnicę zaledwie 3 oczek. Niestety dla Panter rzut przez całe boisko nie znalazł już drogi do kosza i to Drużyna A cieszyła się ze zwycięstwa 55:52.

Za tydzień Pantery podejmą drużynę Juniorów STK.

Projekt „Społeczna odpowiedzialność - oddziaływanie regionalnych uczelni wyższych jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną” finansowany z Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.