Ostre strzelanie w meczach trzeciej rundy pucharowej

W Dębnicy Kaszubskiej młodzi zawodnicy Gryfa Słupsk zdobyli trzy gole tracąc tylko jednego
W środę rozegrano spotkania trzeciej rundy Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze postarali się o skuteczność w paru przypadkach. W Miastku Start pokonał aż 14:1 (7:0) rywala z klasy okręgowej, Echo Biesowice.

W spotkaniu innych zespołów słupskiej okręgówki Leśnik Cewice wygrał aż 10:1 z Chrobrym Charbrowo. W Barcinie Barton przegrał ze Spartą Sycewice 0:9.

Lipniczanka wygrała 4:1 w Borzytuchomiu z Zawiszą po dwóch golach Krzysztofa Kropidłowskiego i Fabiana Górskiego oraz Artura Wojacha.

W pozostałych spotkaniach: KS Damnica - KS Włynkówko 2:0, Lider Rychnowy - Sokół Wyczechy 1:6, GTS Czarna Dąbrówka - Jantaria Pobłocie 1:4, Myśliwiec Tuchomie - Bytovia II Bytów 1:2, Czarni Czarne - MKS Debrzno 1:1 karne 3:2.

Spotkanie Gryf II Słupsk - Wybrzeże Objazda nie odbyło się. Goście poinformowali słupski klub, że nie przyjadą. Do Studzienic na spotkanie z Kaszubią nie przyjechał również człuchowski Piast.

W Dębnicy Kaszubskiej miejscowa Skotawia (klasa A) spotkała się z Klubem Sportowym Gryf Słupsk i przegrała 1:3 (0:1).

Mecz był z przewagą słupskiego zespołu, który dłużej utrzymywał się przy piłce. W 15. minucie z rzutu wolnego Eryk Kępski trafił w poprzeczkę. W rewanżu dobrą sytuację miał Dawid Kukliński przy krótkim słupku, ale nie trafił do siatki.

W drugiej połowie słupski zespół przeważał już bardziej zdecydowanie. Skotawia jednak walczyła. Oprócz zdobytego gola kontaktowego stworzyła jeszcze dwie dobre sytuacje, ale dobrze w bramce interweniował Kaniowski. W 80. minucie dobrze uderzył Rekowski, ale Kaniowski również nie dał się zaskoczyć.

Bramki w tym spotkaniu zdobywali: 0:1 Mateusz Barszcz (25-karny po faulu na Jakubie Mondrzejewskim, 0:2 Patryk Wólczynski (50 - asysta Barszcz), 1:2 Michał Serkowski (62) 1:3 Filip Kołakowski (69 - asysta Barszcz).

Skład zwycięskiego zespołu: Ostrowski (46 Kaniowski) - Kowalik, Barszcz, Wólczyński, Kępski, Olszowiec (46 Werra), N.Ciechański (65 W.Ciechański), Kalinowski (65 Kozub), Świdroń Mondrzejewski, Grabarczyk (56 Kołakowski).

Losowanie następnej rundy Regionalnego Pucharu Polski odbędzie się 30 września, a mecze będą rozegrane 7 października o godz. 15.00.