MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto osoby, które mogą jechać za darmo do sanatorium. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, kto znalazł się na liście! 15.07.2024

PW
Lista osób, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Sprawdź, kto będzie miał do tego prawo. Szczegóły na następnych slajdach!>>>>>>>>>>>>>
Lista osób, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Sprawdź, kto będzie miał do tego prawo. Szczegóły na następnych slajdach!>>>>>>>>>>>>>Canva
Oto osoby, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz w naszej galerii, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

Pobyt w sanatorium

Sanatorium ma za zadanie poprawić stan zdrowia kuracjusza poprzez jego uczestnictwu w różnych zajęciach i zabiegach rehabilitacyjnych. Uzdrowiska wybierane są poprzez usytuowanie geograficzne, zasoby naturalne danego obszaru, możliwości rehabilitacyjne oraz ofertę standardu.

Chęć pobyty w sanatorium wyrażają nie tylko osoby starsze, ale także dzieci, młodzież i ludzie w średnim wieku. Składają się na to różne schorzenia oraz problemy ze zdrowiem.

Należy pamiętać, że z uzdrowiska można skorzystać również w przypadku regeneracji po przebytej chorobie, doznanych urazach czy też wypadkach.

W Polsce można skorzystać z dwóch rodzajów leczenia uzdrowiskowego:

  • pobyt w szpitalu uzdrowiskowym,
  • pobyt w sanatorium uzdrowiskowym.

Na co mogą liczyć kuracjusze?

Kuracjusze mogą skorzystać między innymi z:

  • kąpieli leczniczych
  • masaży wodnych
  • inhalacji
  • ciepłolecznictwa
  • elektroterapii
  • ultradźwięków
  • krioterapii

Oraz wielu innych, które będą indywidualnie dopasowane do danego sposobu leczenia. Wolny czas pomiędzy leczeniem, kuracjusze mogą przeznaczyć na spacery czy też pobyt na łonie natury.

Sanatorium prywatnie czy na NFZ?

Koszt kuracji w sanatorium pokrywamy z własnej kieszeni lub możemy starać się o finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. W przypadku kiedy zdecydujemy się wyjechać do uzdrowiska prywatnie, to nie potrzebujemy skierowania. W tym wypadku mamy możliwość wybrania sanatorium oraz daty, która będzie nam najbardziej pasowała. Nie należy zapominać, że taka decyzja może wiązać się z wysokimi kosztami, które trzeba będzie w związku z tym ponieść

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z NFZ to wcześniej musimy zgłosić się do lekarza po odpowiednie skierowanie. Jest to ważne ponieważ dobrany zostanie odpowiedni rodzaj leczenia. Sam pobyt w uzdrowisku i wyżywienie musi zostać opłacone przez kuracjusza. Niektóre placówki mają to całkowicie finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza