Pandemia ograniczyła kursy autobusów słupskiego PKS-u

Redakcja
Archiwum / zdjęcie poglądowe
Jeśli chcemy się dostać do Słupska, to musimy jechać PKS-em o godz. 6 rano, albo czekać do południa - skarżą się mieszkańcy podsłupskiego Bierkowa. - Musieliśmy skorygować kursy, bo teraz nie korzysta z nich młodzież szkolna. Z powodu pandemii jesteśmy w trudnej sytuacji - tłumaczy prezes PKS Słupsk.

Mieszkańcy Bierkowa mówią, że zostali pozbawieni kilku kursów autobusów PKS do i ze Słupska, przez co mają utrudniony dojazd do punktów handlowych w mieście, ale także do urzędów i placówek medycznych.

- Jeśli chcemy dostać się do Słupska, to musimy jechać autobusem już o godzinie 6 rano, bo następny kurs jest dopiero w południe - informują. - Do niedawna był autobus o godzinie 9.30, ale od kilku tygodni już nie kursuje.

Mieszkańcy Bierkowa dodają, że udając się do Słupska muszą teraz szybko załatwiać swoje sprawy bo ostatni kurs autobusu PKS do ich miejscowości jest o godz. 16.20.

Te fakty potwierdza Piotr Rachwalski, prezes spółki PKS Słupsk.

- Kilka tygodni temu w skali szkoły przeszły na zdalny tryb nauczania. Uczniowie zostali w domach, a my straciliśmy znaczną część pasażerów. Dlatego musieliśmy zweryfikować kursy naszych autobusów - tłumaczy prezes.

Dodaje, że PKS Słupsk jest przewoźnikiem działającym w obszarze komunikacji zbiorowej i zaspokaja potrzeby zbiorowe. Ograniczenia w kursowaniu autobusów tego przewoźnika dotyczą nie tylko Bierkowa, ale wielu innych miejscowości w regionie.

- Musimy się liczyć z rachunkiem ekonomicznym, co nie oznacza, że nie
wsłuchujemy się w oczekiwania społeczne. Zatem prosimy pasażerów o zgłaszanie swoich uwag do nas lub do swoich samorządów. Będziemy się starać znaleźć optymalne rozwiązane - stwierdza Piotr Rachwalski.

Zobacz także: Dzieci jechały na wycieczkę. PKS podstawił trzy niesprawne autobusy / archiwum

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Dane o epidemii są ZAWYŻANE i wzrasta LĘK w społeczeństwie przed wirusem

Zbigniew Martyka: – Po pierwsze – samo wykrycie wirusa nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że ktoś zachorował. U prawie każdego człowieka dorosłego można stwierdzić obecność wirusa ospy wietrznej (VZV), który aktualnie nie daje objawów klinicznych choroby, choć w każdej chwili w sytuacji obniżenia odporności może się ujawnić pod postacią półpaśca. Ponadto, istotą problemu jest to, że WHO zmieniła definicję pandemii. Według tej nowej można nazwać pandemią każdą chorobę infekcyjną, która rozszerza się szybko po świecie. Przy dzisiejszych możliwościach szybkiego przemieszczania się można powiedzieć, że jest pandemia zapalenia płuc, HIV/AIDS, cytomegalii (CMV), mononukleozy zakaźnej (EBV), zakażeń jelitowych itp. Możemy wybierać. Najbardziej chyba rozprzestrzenia się zakażenie CMV i EBV, gdyż praktycznie każdy dorosły ma wysokie wartości przeciwciał IgG, które świadczą o przebytym zainfekowaniu tymi wirusami. W zdecydowanej większości przypadków te zakażenia przebiegają bezobjawowo, ale według nowej definicji WHO, która nie wymaga spełnienia kryterium wysokiej śmiertelności – to też można nazwać pandemią. Moglibyśmy więc także robić przesiewowe badania, zarządzać kwarantannę, obostrzenia – w stosunku do wielu innych chorób, ale wybrano wirusa SARS-CoV-2.

– A po drugie?

– Po drugie: w chwili obecnej wykonuje się wiele testów i nie jest prawdą, że wykonujemy je tylko u osób z objawami chorobowymi . Żąda się poświadczenia o braku zakażenia SARS-CoV-2 od osób wyjeżdżających do sanatorium, pacjentów skierowanych na rehabilitację, do DPS czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, przed każdym planowym przyjęciem do szpitala, nawet z powodu choroby nie mającej nic wspólnego z infekcją. Spotkałem się nawet z podobnymi wymogami u osób przyjmowanych do pracy w różnych firmach. Te osoby nie są chore – bo nie mają objawów chorobowych, ale jeśli stwierdzi się u nich obecność wirusa – kwalifikuje się jako chorych. To oczywiście także zawyża statystyki. I po trzecie – weszliśmy w okres wzmożonych zachorowań na choroby infekcyjne i jest normalne, że w tym czasie więcej pacjentów ulega infekcjom. Różnym infekcjom – i SARS-CoV-2 nie odbiega od tego trendu. Koniecznie chcę zwrócić uwagę na istotny aspekt rozpoznań „choroby Covid”. Mogę?..."

https://www.se.pl/zdrowie/dane-o-epidemii-sa-zawyzane-i-wzrasta-lek-w-spoleczenstwie-przed-wirusem-aa-cDCY-D53s-BNWC.html

"...– Nie jestem osobą, która szuka poklasku. Jeśli coś robię, to w głębokim przekonaniu, że jest to słuszne i uświadamia ludziom prawdę, z którą coraz trudniej się w dzisiejszym świecie przebić. Prawdziwe jest twierdzenie, że o wiele łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani. Mimo to uważam, że prawdę należy głosić, nawet, jeśli jest to bardzo trudne i spotykają nas za to różne przykrości czy wręcz szykany..."

https://www.se.pl/zdrowie/dane-o-epidemii-sa-zawyzane-i-wzrasta-lek-w-spoleczenstwie-przed-wirusem-aa-cDCY-D53s-BNWC.html

J
JS2021

Stowięcino , gmina Główczyce i okoliczne miejscowości zostały pozbawione połączeń do Słupska i Lęborka , jak mamy tu żyć i funkcjonować , szczególnie starsze osoby potrzebujące wizyt u lekarzy itp.

Pozdrawiam

S
Słupszczanin
20 listopada, 8:00, Grzegorz Kunda:

To było do przewidzenia. Trasy w geście miłosierdzia przejmie Pani Prezydent ze swoim Nord Express... Pan Prezes nie bez kozery objął stanowisko w PKS... Jakoś te "pożyczone" od Rodziny pieniądze trzeba zwrócić...

Grzegorzu, obyś nie miał racji ?!

P
P84

Witam , a co mają powiedzieć mieszkańcy np. Stowięcina , jesteśmy w powiecie Słupskim a do miasta Słupsk już prawie nie kursują żadne autobusy PKS , tu jest dopiero przerąbane :)

G
Gość
20 listopada, 15:26, Jaro:

Pks powinni połączyć z mzk i obsługiwać wiochy i miasto

Żeby była płynność połączeń to potrzebne jest udrożnienie wlotów do miasta. Inaczej będą opóźnienia sięgające nilkdziesięciu minut i będzie to się zwiększało, gdyż ilość samochodów nieustannie rośnie. Tk jest najpilniejszy problem do rozwiązania.

J
Jaro

Pks powinni połączyć z mzk i obsługiwać wiochy i miasto

G
Gość
20 listopada, 9:40, Gość:

Przyłączcie się do miasta.

Jeśli nie mają woli włączenia się w system administracyjny miasta, to niech dołożą się do odcinków ringu. Wiadomo, że narzekać by się chciało i czekać, by miasto im wybudowało brakujące części ringu. Długo po ich sprzeciwie włączenia się nie trzeba było czekać, żeby zaczęło im doskwierać brak łączności z miastem. Odwrotnie nie słychać narzekania.

G
Gość

Tu się nasuwa kolejne pytanie, kto bardziej potrzebuje lepszego skomunikowania sąsiadujących z miastem miejscowości, czy mieszkańcy miasta czy wiosek.odpowiedz jest jednoznaczna. Wiadomo, że są potrzebne kolejne odcinki miejskiego ringu łączącego miasto po obwodzie. Kto zatem powinien ponieść większą część tych kosztów, oczywistym jest, że włodarze gmin a nie miasto.Dzisiaj kierunek os Siemianic jest kompletnie zakorkowany , bo tam stworzyła się sypialnia miasta. Podobnie jest z kierunku ulicy Westerplatte, od Kobylnicy. Ludzie śpią na wioskach a pracują w mieście. Logicznym więc jest, że do brakujących odcinków ringu większe koszty powinny pochodzić z budżetu gmin.

G
Gość

Przyłączcie się do miasta.

A
A

Patrzeć jak Nord wlezie!

G
Gość

co? nie umieta sobie wywalczyć dojazdu? nie było tak żle jak jeżdzilita MZK,komu to wadziło tera się wkurzajta i mamta same nordy ,srordy i inne klamoty.

G
Grzegorz Kunda

To było do przewidzenia. Trasy w geście miłosierdzia przejmie Pani Prezydent ze swoim Nord Express... Pan Prezes nie bez kozery objął stanowisko w PKS... Jakoś te "pożyczone" od Rodziny pieniądze trzeba zwrócić...

Dodaj ogłoszenie