Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park jurajski w gminie Wicko. Będzie atrakcja dla turystów.

Edyta Litwiniuk [email protected] tel. (059) 848 81 00 Fot. Krzysztof Falcman
W lesie stoi już iguanodon z deinonychem na grzbiecie.
W lesie stoi już iguanodon z deinonychem na grzbiecie.
W gminie Wicko powstaje największy w Polsce park jurajski. Na blisko 20 hektarach oglądać będzie można prawie 100 różnych wymarłych gatunków zwierząt.

Pierwsze figury dinozaurów w skali 1:1 już stoją.

Na pomysł stworzenia parku rozrywkowo-edukacyjnego wpadło trzech przedsiębiorców z powiatu lęborskiego. Na razie nie chcą jeszcze wszystkiego zdradzić. Dlatego proszą o anonimowość. W parku położonym na blisko 20 hektarach ziemi na terenie gminy Wicko będzie można zobaczyć niemal 100 figur dinozaurów. Część z nich już jest. Ogromny 10,5-metrowy diplodok na tle nieba już patrzy na uwijających się robotników. W lesie czai się tyranozaur.

- Wygląd wszystkich figur był konsultowany ze specjalistami. Są wykonywane w skali 1:1. Będzie można zobaczyć zarówno dinozaury roślinożerne jak i mięsożerne. Będą te lądowe i wodne. Każde zwierzę będzie szczegółowo opisane na umieszczonej przy nim tablicy, gdzie będą informacje na temat tego, z jakiego okresu pochodzi, na jakim terenie i jak żyło - mówi jeden z przedsiębiorców.

Zwiedzający kolejne zwierzęta będą odkrywali idąc ścieżką edukacyjną. Zaprowadzi ich ona przez mosty z figurami Flinstonów do 45-metrowego sejsmozaura i jedynego w Polsce brachiozaura o wysokości 13,5 metra. Co krok z zarośli wychyli się kolejny prehistoryczny gad.

- Nie zabraknie też innych atrakcji jak choćby tor, w którym będzie można przejechać się autem, jak u Flinstonów. Będą też jaskinie, w których zobaczymy sceny z życia neandertalczyków czy gród wojów. Na figurach w normalnej skali przedstawione zostaną kolejne etapy ewolucji człowieka. Na końcu ścieżki będzie znajdował się ogromny plac zabaw - mówi przedsiębiorca i dodaje, że ideą parku jest pokazanie świata, w którym żyły dinozaury, rodzajów tych zwierząt aż po schyłek ich czasów.

Żeby poznać rozmach całego przedsięwzięcia wystarczy powiedzieć, że przejście całej ścieżki edukacyjnej zajmie ok. 4 godzin. Otwarcie parku planowane jest jeszcze przed przyszłorocznym sezonem turystycznym.

- Byłem tam. Będzie to najciekawsze miejsce na Pomorzu. I najładniejszy park jurajski w kraju - chwali pomysł Dariusz Waleśkiewicz wójt gminy Wicko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza