Patryk Chojnowski potwierdza dobrą formę

res
Patryk Chojnowski
Patryk Chojnowski archiwum
Czterej zawodnicy Poltarex Pogoń Lębork Marek Prądzinski, Jakub Perek , Patryk Chojnowski i Adam Dosz wystąpili w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym seniorów w Łomży.

Wystartowało w nim 40 zawodników z całej Polski. Prądzinski walczył w eliminacjach odnosząc dwa zwycięstwa, w turnieju głównym w I rundzie pokonał Bogusława Koszyka 4:2 , w II rundzie przegrał po dramatycznej walce 3:4 z Karolem Szarmachem (Morliny Ostróda), by w walce o miejsca 17-20 pokonać 3:2 Macieja Pietkiewicza (MOKS Białystok). Perek w eliminacjach wygrał trzy gry, w turnieju głównym w II rundzie przegrał z Łukaszem Nadolskim (AZS-AWFiS Gdańsk).

Chojnowski był rozstawiany z numerem 4 i nie musiał grać w eliminacjach. W walce o ćwierćfinał wygrał z Łukaszem Nadolskim 4:2, a następnie pokonał Mateusza Gołębiowskiego (Olimpia Grudziądz) 4:3. W półfinale rozgromił Tomasza Lewandowskiego (Politechnika Rzeszów) 4:0 i awansował do finału zawodów, gdzie uległ 2:4 (5:11, 11:9, 14:12, 9:11, 9:11, 5:11) Robertowi Florasowi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W turnieju seniorów wystąpił też Adam Dosz, dla którego były to pierwsze zawody w takim gronie. W eliminacjach spotkał się z zawodnikami Superligi i nie odniósł żadnego zwycięstwa.

Ostatecznie nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach: 2. Patryk Chojnowski, 17-20: Marek Prądzinski, 21-24 Jakub Perek, 33-40 Adam Dosz.

Na początku marca (w dniach 2-4) w Wieliczce pod Krakowem odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski seniorów, wieńczące rozgrywki w tej kategorii w obecnym sezonie.