Paula Wrońska z Lęborka pojedzie na Igrzyska Olimpijskie

(red)
Paula Wrońska Z Lęborka pojedzie na Igrzysk Olimpijskie.
Paula Wrońska Z Lęborka pojedzie na Igrzysk Olimpijskie. Archiwum
Paula Wrońska, strzelczyni, zdobyła dziś kolejną kwalifikację olimpijska dla Polski podczas trwających w Finlandii w miejscowości Verumaki mistrzostwach Europy w strzelaniu pneumatycznym.

W konkurencji karabin peumatyczny 40 w kategorii kobiet zawodniczka Lidera Lębork 21-letnia Paula Wrońska uzyskała 397 pkt. Co prawda nie udało się jej w dogrywce wywalczyć miejsca w finałowej ósemce, ale dzięki korzystnej obsadzie czołówki wywalczyła przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Przed mistrzostwami trener zawodniczki Robert Biczkowski mówił "Głosowi Pomorza": - Wiele czołowych zawodniczek z różnych krajów ma spore ambicje. Mogę zapewnić, że Paula jest dobrze przygotowana do rywalizacji. O igrzyskach olimpijskich nie chcę jeszcze nic mówić. Wrońska by musiała pobić swój rekord życiowy 396 punktów. Trzymam kciuki za jej powodzenie.

Okazało się, że zawodniczka z Lęborka rekord pobiła i wystąpił w Londynie.

Źródło: Polski Związek Strzelecki