GP24
  POLECAMY

  Najczęściej czytane teksty w tym tygodniu na gp24.pl

  Rozwiń
  Paweł Dragunowicz, żandarm z Ustki, przeprowadził reanimację...

  Paweł Dragunowicz, żandarm z Ustki, przeprowadził reanimację i pomógł uratować kobietę

  Alek Radomski aleksander.radomski@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Żandarm w Ustki uratował kobietę. Zatrzymał się, rozpoczął reanimację i przywrócił czynności życiowe. Mówi, że zareagował tak, jak go szkolono. Bohaterem też się nie czuje, choć przecież nim jest.
  - Wracałem z pracy po służbie - mówi starszy szeregowy Paweł Dragunowicz, żandarm z jednostki w Ustce. - Chwilę przed wjazdem do Słupska zauważyłem, że coś się dzieje przy drodze. Kobieta leżała w rowie, a przy niej stał mężczyzna, chyba jej syn. Zatrzymałem się, wysiadłem z samochodu i zapytałem co się stało. Usłyszałem, że syn wiózł mamę do szpitala do Ustki, kiedy kobieta nagle straciła przytomności i przestała oddychać.

  To wystarczyło.
  Żandarm natychmiast podjął się masażu serca, który skutecznie prowadził aż do przyjazdu karetki. Reanimację kontynuował nawet wtedy, kiedy ratownicy byli już na miejscu i podłączali aparaturę monitorującą. Robił tak na prośbę lekarza. Jak mówi po pewnym czasie widać było, że czynności życiowe wracają, a lekarz uznał, że pacjentka jest na tyle silna, że można ją zabrać do szpitala.

  - Stresowałem się, nie będę zgrywać twardziela. Emocje były - przyznaje Dragunowicz. - Tym bardziej, kiedy dowiedziałem się, że są szanse i widziałem jak syn to przeżywa. Ze mną działo się to samo.

  Dragunowicz bohaterem się nie czuje. Reanimować nauczył się w wojsku, gdzie żołnierzy uczula się nie tylko na niesienie pomocy, ale wskazuje, że powinni reagować kiedy wymaga tego sytuacja.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.