Paweł Lewandowski wicewójtem Gminy Damnica

  Paweł Lewandowski wicewójtem Gminy Damnica

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Od 1 marca gmina Damnica ma zastępcę wójta. Został nim Paweł Lewandowski, dotychczasowy inspektor w Urzędzie Gminy w Damnicy.
  Paweł Lewandowski, wicewójt gminy Damnica

  Paweł Lewandowski, wicewójt gminy Damnica ©Urząd Gminy Damnica

  Damnica była do tej pory jedyną gminą w powiecie słupskim bez zastępcy wójta. Nową funkcję Lewandowski będzie pełnił w ramach swojego dotychczasowego etatu. W kompetencji zastępcy będą szeroko pojęte sprawy z zakresu komunikacji społecznej i promocji gminy, udzielanie zamówień publicznych, nadzór nad prawidłowością procedur przetargowych, współpraca z mediami, a podczas nieobecności wójta Grzegorza Jaworskiego, reprezentowanie gminy na zewnątrz.

  Paweł Lewandowski jest specjalistą ds. administracji publicznej i zamówień publicznych, socjologiem, doradcą psychospołecznym i dziennikarzem. Ukończył Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Socjologii i Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
  Ponadto odbył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni w zakresie zamówień publicznych oraz studia w zakresie administracji publicznej w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Ukończył też szereg kursów i szkoleń w zakresie zamówień publicznych oraz pozyskiwania środków unijnych i zewnętrznych.

  Przez kilka lat był dziennikarzem i felietonistą w Słupsku i Miastku. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Tygodnika Słupskiego oraz kierownika działu społeczno - kulturalnego w Tygodniku Krainy Miasteckiej. Pracował także w IV Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku.

  Od ponad trzech lat pracuje w Urzędzie Gminy Damnica na stanowisku inspektora ds. zamówień publicznych i promocji gminy. Pełni także funkcję Wiceprzewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Damnicy.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (958)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (958) forum.gp24.pl

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej