Paweł Michalak wygrał w X Międzynarodowym Pucharze Polski

Rafał Szymański [email protected]
Paweł Michalak wygrał w X Międzynarodowym Pucharze Polski Archiwum
Paweł Michalak, zawodnik Słupskiej Akademii Walk Czarni wygrał w X Międzynarodowym Pucharze Polski. Zmagania odbyły się w Bydgoszczy, walczyli Polacy, Turcy, Francuzi, Słoweńcy, Irlandczycy.

Michalak zdobył Puchar Polski i pokazał, że przynależy do ścisłej europejskiej czołówki zawodników w tej wadze (-91 kg). W zmaganiach brało udział ponad 100 zawodników.

Michalak powtórzył swój sukces z 2010 roku. Wtedy, po dramatycznym finale pokonał Radosława Knittera, bydgoszczanina, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w kick boxingu.

W 2011 roku ze względu na kontuzję Michalak nie mógł stanąć do ringu. Wygrał wtedy zawodnik z Octagonu Team Rybnik Mariusz Makula. On zdobył także tytuł mistrza Polski w wadze super ciężkiej +91kg i mistrza Polski WKF -91 kg.

Teraz w Bydgoszczy w finale obaj stanęli przeciwko sobie. Michalak pokazał jednak, że jeśli nie gnębią go kontuzje, waga 91 kg w muay thai w Polsce należy do niego. Zanim obaj starli się w walce o złoto, Michalak i Makula musieli przebrnąć półfinały. Spotkały się w nich takie same pary zawodników, jak w mistrzostwach Polski. Słupszczanin walczył z Pawłem Besztardą (Husarz Białystok), a Przemysław Miękinia (Małopolskie Zrzeszenie Muay Thai Raczadam Kraków) z Makulą. Michalak wygrał swoją walkę, podobnie Makula. Ten ostatni pokonując utytułowanego Miękinię (blisko 200 walk w muay thai - dop. Głos Pomorza), potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności.

W finale spotkali się po raz pierwszy w swoich karierach, zwycięzca z 2010 r. Michalak i zwycięzca z 2011 r. Makula. Ten ostatni jest następcą w swoim klubie, Octagonie Team Rybnik aktualnej gwiazdy KSW Jana Błachowicza. Z kolei Michalak w Czarnych, przejął naturalnie schedę po utytułowanym Danielu Sołtysiaku. Był to więc finał godny mistrzów i dwóch silnych ośrodków muay thai w Polsce.

W tym roku walka finałowa odbywała się w nowej formule 3x3 minuty, a nie jak dotychczas 2x4 minuty. Michalak pokazał klasę, wytrzymałość, odporność na ciosy, technikę i taktykę. Wygrał. Zdobył puchar a jednocześnie nominację do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które w 2013 roku odbędą się w Polsce. Nie ma jeszcze wyznaczonego gospodarza.

- Paweł był doskonale przygotowany do zmagań dzięki pomocy specjalistów: medalisty mistrzostw Polski w boksie Maciejowi Adamiakowi, Tomaszowi Waleńskiemu z kick boxingu oraz Damianowi Bartnickiemu, szkolącemu jiu-jitsu brazylijskie w SPTS Serpentes Słupsk - przedstawia Mateusz Kocioł, szkoleniowiec Michalaka.

Paweł jest żołnierzem sił powietrznych Wojska Polskiego, służy w 230 kompani radiotechnicznej w Słupsku. Obecnie kończy studia w Wyższej Szkole Inżynierii i Gospodarki. Podobnie jak Polskie Stowarzyszenie Muay Thai gorąco popiera akcję "Muay Thai przeciwko narkotykom".
Sukcesy Michalaka
d amatorskie mistrzostwo świata K-1 Rules (Czechy, 2008 r.).
d brązowy medal mistrzostw Europy muay thai (Włochy, 2010 r).
d dwukrotne mistrzostwa Polski oyama karate full contact (2008-2010 r.).
d zdobywca Pucharu Polski muay thai Bydgoszcz, 2010 r.).
d mistrz Polski muay thai (Kraków, 2011 r.).
d drugie miejsce w Pucharze Europy (Drezno, 2011 r. Nie wystąpił w finale ze względu na kontuzję).
d mistrz Polski muay thai (Kalisz, 2012 r.).
d międzynarodowy Puchar Polski (Bydgoszcz 2012 r.).