Paweł Tomczyk najlepszym strzelcem, Miłosz Szczepański asystentem. Młodzieżowcy na boisku: 9. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Paweł Tomczyk trafił na noc do szpitala
Paweł Tomczyk trafił na noc do szpitala Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. 9. kolejka obfitowała w gole (4), asysty (3) i debiuty (3) młodzieżowców. Pechowo mecz z Jagiellonią Białystok zakończył się natomiast dla Pawła Tomczyka z Lecha Poznań.

Występy młodzieżowców w 9. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (1998) - Debiut! Debiut dobry, bo okraszony asystą - w spotkaniu z ŁKS-em Łódź.
Jakub Wilczyński (2001) - On także zadebiutował. W 87 minucie zmienił bohatera, Dawita Schirtladze.

Cracovia - Michał Rakoczy (2002) - Po dobrym meczu nastąpił zdecydowanie słabszy. Z Legią Warszawa zagrał więc tylko 45 minut.
Sylwester Lusiusz (1999) - Zastąpił Rakoczego. Również nie zagrał zbyt porywająco.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Całe spotkanie z Pogonią Szczecin na środku defensywy.
Daniel Ściślak (2000) - Też nie zszedł przed końcem.
David Kopacz (1999) - Zagrał do 65 minuty. Później szansę otrzymał Filip Bainović.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - 57 minut z Lechem Poznań. Zaliczył świetną asystę. A został zmieniony przez Tomasa Prikryla.
Patryk Klimala (1998) - Na boisku prawie do końca. Strzelił gola, ale w tym meczu za dużo sobie nie pograł.
Przemysław Mystkowski (1998) - Zastąpił Klimalę w 84 minucie. Obejrzał żółtą kartkę.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Nie stracił miejsca. Pełne 90 minut z Lechią Gdańsk w debiucie trenera Mirosława Smyły.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Rozegrał cały mecz z Koroną Kielce. O dziwo był jednym młodzieżowcem w drużynie.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Pełen mecz z Jagiellonią Białystok. Zawalił gola. Nie ustawił dobrze pułapki ofsajdowej.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Całe spotkanie. Wywalczył karnego, nabijając rywala w rękę.
Kamil Jóźwiak (1998) - Również nie zszedł z boiska. Otrzymał żółtą kartkę - drugą w sezonie.
Paweł Tomczyk (1998) - Nie pomylił się z karnego. Niestety tuż przed końcem upadł na murawę i wylądował w szpitalu. Wstrząśnienie mózgu...
Jakub Kamiński (2002) - Debiutant! Zagrał dobrze. Wytrzymał do ostatniego gwizdka.
Mateusz Skrzypczak (2000) - W 85 minucie zmienił Karlo Muhara. Dostał kartkę. Był szóstym młodzieżowcem w składzie Lecha w tym meczu.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Tym razem bez wpadki jak z Wisłą Płock w tygodniu. W meczu z Cracovią pokonał go tylko Mateusz Wdowiak.
Michał Karbownik (2001) - Wrócił do składu i zaliczył trzeci pełny występ.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Rozegrał cały mecz z Arką Gdynia. Słabo spisał się na środku obrony.
Piotr Pyrdoł (1999) - W 81 minucie zmienił Daniego Ramireza.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Wystąpił w pełnym wymiarze czasowym przeciw Rakowowi Częstochowa. Nie porwał.

Pogoń Szczecin - Marcin Listkowski (1998) - 85 minut z Górnikiem Zabrze.
Kacper Kozłowski (2003) - Drugi występ w tym sezonie, a trzeci w ogóle. Zmienił Listkowskiego, obejrzał żółtą kartkę.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) -Dopiero w doliczonym czasie zmienił go Andrija Luković. Zagrał nieźle. Asystował. Po meczu pochwalił go kapitan mistrza Polski, Gerard Badia.
Michał Skóraś (2000) - Zaczął od asysty a zakończył na samobóju... Pechowy występ.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - W szalonych derbach zaliczył 90 minut.
Mateusz Hołownia (1998) - W doliczonym czasie wszedł za Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Cały mecz z Wisłą Kraków na lewej obronie. Zaliczył asystę.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - W doliczonym czasie zmienił Giorgiego Merebaszwiliego.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Pierwszy występ od inauguracji. W 72 minucie zastąpił Angela Garcię.
Olaf Nowak (1998) - On także wrócił do gry. W 63 minucie zmienił Ricardinho.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Nie zszedł z boiska w meczu z Wisłą Płock.
Marcin Grabowski (2000) - Pierwszy raz w tym sezonie. W 72 minucie zmienił Macieja Sadloka.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Cały mecz ze Śląskiem Wrocław. Strzelił gola na 3:4.
Łukasz Poręba (2000) - Od 84 minuty biegał za Jakuba Tosika.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
3 GOLE: Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE, 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE, 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin).
2 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).