MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełnia Księżyca 2018 w Wielką Sobotę. Nie dajmy się ponieść emocjom 31.03.2018 roku [Blue Moon czyli niebieski księżyc 31 marca 2018 roku]

Maria Zdrojewska
Pełnia Księżyca 2018 w Wielką Sobotę.
Pełnia Księżyca 2018 w Wielką Sobotę. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Pełnia Księżyca 31.03.2018 roku. Blue Moon (niebieski księżyc) w Wielką Sobotę. Nasi przodkowie wierzyli, że Księżyc wpływa u ludzi na lunatyzm, melancholię i... wilkołactwo. Pełnia jawiła się im jako czas grozy. Mimo że żyjemy w czasach wielkich osiągnięć naukowych, pełnia oraz nów Księżyca i dzisiaj wpływają na ludzi. Teraz jednak wiemy o niej więcej i możemy się przygotować na ten czas. Najbliższa wypada już niedługo, bo w Wielką Sobotę, dokładnie 31 marca o 14.37.

Pełnia Księżyca 2018. Szaleją hormony i pojawiają się depresyjne myśli [31.03.2018 r.]

Podczas pełni organizm człowieka może różnie reagować na światło Księżyca. U niektórych pojawi się bezsenność, a jak już zasną - intensywne sny. Szaleją hormony, a ludziom towarzyszą zachowania impulsywne i silne pobudzenie seksualne. Ludzie stają się nerwowi, mniej panują nad sobą, są skłonni do wybuchu agresji lub odwrotnie - mają spadek nastroju i depresyjne myśli.

W tym okresie zdarza się największa liczba wypadków drogowych, napadów i awarii technicznych. Nie warto umawiać się na wyrywanie zęba czy zabiegi chirurgiczne, bo podczas pełni rany gorzej się goją i zmniejsza się krzepliwość krwi. Za to pełnia to doskonały czas na farbowanie włosów. Teraz kolor dłużej się utrzyma i będzie intensywniejszy. Warto też w pełnię położyć maseczkę, zadziała lepiej niż w inne fazy Księżyca.

Blue Moon 31.03.2018 roku. Niebieski Księżyc już 31 marca

Blue Moon, czyli niebieski Księżyc pojawi się na niebie już w Wielką Sobotę, czyli 31 marca 2018 roku. 31 marca na niebie zobaczymy pełnię niebieskiego Księżyca już po raz drugi w 2018 roku! Blue Moon drugi raz w roku - takiej sytuacji nie było od 1999 roku i nie powtórzy się aż do 2037! Choćby z tego powodu warto obejrzeć tę niezwykłą pełnię Księżyca 31.03.2018.

Superksiężyc 2016. Największa pełnia Księżyca [ZDJĘCIA]

Pełnia Księżyca 2018: To może być też dobry czas na działanie!

Pełnia to jedna z faz Księżyca. Ruch Księżyca wokół Ziemi i jego położenie w stosunku do Słońca przyjęto dzielić na cztery fazy: nów, pierwszą kwadrę, pełnię i ostatnią kwadrę. Ale nie tylko cykle Księżyca wyznaczają rytm życia człowieka.

Duże znaczenie ma także jego wędrówka przez znaki zodiaku. Nie jest to jednak zależne od naszych znaków urodzenia. Przechodzenie Księżyca symbolizuje raczej podejmowanie pewnych działań, a najlepsze wyniki otrzymamy wtedy, gdy zsynchronizujemy z tym nasze czynności.

Pełnia Księżyca 31.03.2018 r. - Pełnia pod znakiem relacji

Sobotnia pełnia wypada w znaku wagi. Głównymi tematami, które mogą stać się teraz szczególnie istotne są bliskie relacje, związki, równowaga między braniem i dawaniem, bycie sobą i jednoczesne bycie w bliskości. Z jednej więc strony ta pełnia może sprawić, że będziemy podejmować decyzje odważniej i bez oglądania się na innych ludzi. Z drugiej zaś być może na chwilę oderwiemy się od codzienności i spojrzymy uważniej na swoje relacje z innymi. I jak to w życiu bywa, nie wszystko może nam się spodobać.

- Na pierwszy plan wychodzi poczucie nierównowagi w relacjach, a także braku równowagi w innych dziedzinach naszego życia - czytamy na facebookowej stronie Astrologia Pełni Moonset, na której jego autorka regularnie pisze m.in. o pełniach i nowiach. - Często na drodze do odzyskania balansu jest nasze przekonanie, czym jest harmonia. Uważamy, że harmonijne relacje to takie, w których partnerzy sobie ustępują, dostosowują się do siebie i są mili bez względu na to, co dzieje się „pod powierzchnią”. Takie postawienie sprawy zazwyczaj prowadzi jednak do zaburzenia równowagi, bo ustępując partnerowi w imię „harmonii”, jednocześnie oczekujemy wyrównania, które niewyrażone, rzadko przychodzi. Prawdziwa harmonia zabrzmi jedynie pomiędzy „prawdziwymi” ludźmi, a więc tam, gdzie o pragnieniach, uczuciach i granicach mówi się otwarcie, nie czekając aż silne emocje utrudnią komunikację.

Pełnia Księżyca 2018 w Wielką Sobotę 31.03.2018 roku
Pełnia Księżyca 2018 w Wielką Sobotę 31.03.2018 roku Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Kiedy Księżyca ubywa

Już po pełni, kiedy księżyc zaczyna ubywać, nastaje czas na usuwanie przeszkód, które stoją na twojej drodze do wzrastania. Jest to najlepszy czas na oczyszczenie, detoksykację, wzmocnienie ciała i ducha oraz wyciszenie się i relaks, a także na zastosowanie diety – wolniej wtedy tyjemy, mniej nas męczy aktywność fizyczna i umysłowa.

Ubywający Księżyc sprzyja także pracom domowym: zrobione w tym czasie przetwory lepiej smakują, z mocno zabrudzonych tkanin – bez stosowania odplamiaczy – schodzą plamy, łatwiej oczyszcza się podłogi, okna oraz dywany. To dobra pora na depilację, gdyż włosy będą wolniej odrastały, oraz strzyżenie (trzy dni po pełni aż do nowiu).

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza