Pewna wygrana STK Czarnych z Żakiem Koszalin

Michał Piątkowski
Pewna wygrana STK Czarnych z Żakiem Koszalin Krzysztof Piotrkowski
Słupszczanie nie pozostawili złudzeń drugoligowej ekipie Żaka Koszalin i zdemolowali gości 94:58.

Od początku spotkania widać było, która z ekip występuje w wyższej klasie rozgrywkowej. Czarni twardo bronili, a w ataku grali niezwykle zespołowo. Trójki trafiali Pieloch, Pabian oraz Kulikowski i już po pierwszej kwarcie było 28:12.

W drugiej połowie obraz gry zupełnie się nie zmienił. Goście z Koszalina razili nieskutecznością, a słupszczanie grę traktowali bardziej już jako trening niż walkę przeciwko rywalowi. Kilkoma efektownymi asystami popisał się jeszcze Adrian Kordalski, a kolejne punkty dokładali Pieloch, Wątroba czy Słupiński.

Ostatecznie po meczu bez praktycznie żadnej historii Czarne Pantery wygrały 94:58.

W pierwszym pojedynku turnieju Decka Pelplin pokonała Politechnikę Gdańsk i to właśnie z Decką Czarni zagrają w finale turnieju.

STK Czarni – Żak Koszalin 94:58 (28:12, 27:12, 21:13, 18:21)
Czarni: Kopciński 5, Kordalski 3, Długosz 10, Kulikowski 9 (3x3), Przyborowski 9, Słupiński 11 (3), Wątroba 4, Pieloch 21 (5), Pabian 14 (4), Śmigielski 8
Żak: Jaśkiewicz 6, Naczlenis 6, Czubak 12, Warchowski 5, Bielecki 9, Szewczyk 7, Lasota 4, Harris 11