Pewne zwycięstwo STK Czarnych Słupsk [zdjęcia]

Michał Piątkowski
Słupszczanie rozegrali naprawdę dobre spotkanie i pewnie wygrali ze Zniczem Pruszków 84:68.

Tak naprawdę goście opór stawiali tylko w pierwszej kwarcie. Bardzo dobrze rzucali z dystansu, a pod koszem sprytnie ogrywali słupskich obrońców. Gracze ze Słupska przestrzelili kilka rzutów z otwartych pozycji, co napędzało kontry Znicza. Po pierwszych dziesięciu minutach gry Czarni przegrywali 20:30.

Druga część meczu to już popisowa gra słupskich koszykarzy. Świetnie prezentował się Adrian Kordalski, który szybkimi akcjami nakręcał grę Czarnych Panter. Za trzy trafiali Jakubiak, Wyszkowski oraz Fraś i gospodarze szybko odrobili wszystkie straty. Goście zatracili swoją skuteczność, a lepsza obrona Czarnych pozwoliła im wyprowadzać szybkie kontry. Do przerwy podopieczni Cesnauskisa prowadzili 47:41.

W drugiej odsłonie obraz gry już się nie zmienił. Czarni kontrolowali przebieg gry i z minuty na minutę tylko powiększali swoje prowadzenie. Z za łuku skuteczni byli Filip Małgorzaciak oraz Patryk Pełka i szybko jasne stało się kto po tym spotkaniu do swojego dorobku dopisze dwa ligowe punkty. Czarni drugą połowę wygrali 10 punktami, a cały mecz 84:68.
Najwięcej punktów w słupskiej ekipie zapisał na swoim koncie Adrian Kordalski – 20, do których dołożył 10 asyst. W zespole gości najskuteczniejszy był Mateusz Stawiak – autor 16 oczek.

Czarni Słupsk – Znicz Pruszków 84:68 (20:30, 27:11, 22:14, 15:13)

Czarni: Wyszkowski 5 (1), Kordalski 20 (1), Długosz 5, Małgorzaciak 19 (4), Pełka 11 (2), Jakubiak 15 (2), Fraś 9 (1).

Znicz: Sobczak 7 (1), Dalkowski 4, Stawiak 16 (1), Szwed 15 (1), Janik 15 (1), Szczypiński 9 (1), Kierlewicz 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani