Pewne zwycięstwo STK Czarnych w Prudniku z Pogonią 93:83

Michał Piątkowski
Słupszczanie odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w pierwszej lidze. Wygrali w Prudniku z Pogonią 93:83.

Czarni od samego początku starali się narzucić własny styl gry. Po dwóch słabszych meczach bardzo dobrze prezentował się Damian Cechniak, który szybko zdobył sześć punktów i pewnie czuł się pod koszem rywali. Po meczu przerwy z Kotwicą do składu słupszczan powrócił Adrian Kordalski, po urazie zawodnika nie było śladu, a rozgrywający już w pierwszych dziesięciu minutach spotkania zaliczył 6 punktów oraz 4 asysty. Świetną zmianę dał Szymon Długosz. Wychowanek Czarnych dobrze obsługiwany przez kolegów raz po raz oszukiwał obronę rywali i łatwo punktował. Czarni dominowali i po pierwszej kwarcie prowadzili 29:11.

Na drugą część gry gospodarze wyszli bardziej skupieni i znacząca poprawili swoją grę w obronie. Czarni nie mili już tylu dogodnych pozycji, ale dzięki swojemu doświadczeniu praktycznie cały czas utrzymywali wysokie prowadzenie. Skuteczny w tej kwarcie był kapitan Łukasz Seweryn, a swoje punkty dorzucili też Cesnauskis oraz Wojciech Jakubiak. Pod koniec pierwszej połowy za trzy trafił lider gospodarzy Tomasz Prostak, ale to Czarni po 20 minutach gry dalej pewnie prowadzili 49:36. Najwięcej punktów wśród zespołu ze Słupska miał Szymon Długosz – 11, bardzo wszechstronny był natomiast Cesnauskis, który na swoim koncie zapisał 6 punktów, 3 zbiórki oraz 5 asyst.

Początek trzeciej odsłony spotkania to znowu podobnie jak w pierwszej kwarcie meczu koncertowa gra Damiana Cechniaka, który zdobył 8 pierwszych punktów w tej części gry dla Czarnych nic nie robiąc sobie z broniących go przeciwników. Akcję podopiecznych Roberta Jakubiaka napędzał Adrian Kordalski, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie i już w 3 kwarcie miał na swoim koncie podwójne zdobycze w dwóch kategoriach (13 pkt oraz 10 as). Kiedy Mantas Cesnauskis trafił za trzy z faulem i wyprowadził Czarnych na najwyższe 25 punktowe prowadzenie jasne stało się, kto tego dnia okaże się lepszy.

Gospodarze w ostatniej części gry próbowali odrabiać jeszcze starty, ale to nie mogło im się udać. Czarni grali bardzo zespołowo – sześciu zawodników rzuciło przynajmniej 11 lub więcej punktów, a jako zespołu zanotowali aż 21 asyst. Słupszczanie pod koniec spotkania trochę odpuścili jednak ich wygrana nawet przez chwilę nie była zagrożona.

Pogoń Prudnik – STK CZARNI 83:93 (11:29, 25:20, 14:26, 33:18)
Czarni: M. Cesnauskis 13, W. Jakubiak 9, P.Pełka 11, D. Cechniak 16, P. Powideł 0, A. Kordalski 16, H. Wyszkowski 0, Ł. Seweryn 13, S. Długosz 14, B. Sprengel 1