Piast Człuchów ma najlepszych kanadyjkarzy w Polsce

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Patryk Sokół wywalczył dwa srebrne medale, jest w dobrej formie przed wyjazdem do Singapuru. Fot. Łukasz Capar
Sześć medali wywalczyli reprezentanci Piasta w mistrzostwach Polski juniorów w Poznaniu. To kolejny sukces w historii człuchowskiego klubu, który od lat słynie z doskonałej pracy z młodzieżą.

Dla kajakarzy i kajakarek Piasta były to bardzo udane występy w trzydniowej imprezie na Malcie w Poznaniu. Człuchowianie sześć razy stawali na podium. Bardzo dużą satysfakcję miał Vincent Słomiński (rocznik 1992).

Tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów z Moskwy potwierdził swój prymat w kraju. W dwóch konkurencjach Słomiński popłynął wspaniale, bo po złote medale. W C-1 na 1000 m zajął pierwsze miejsce z czasem 4.05,96 min. Swój wyczyn powtórzył w C-1 na 5000 m. W tej niezwykle trudnej, wyczerpującej rywalizacji okazał się najlepszy i pewnie wygrał.

Do tego sukcesu potrzebował 24.41,06 min. Do dwóch złotych krążków człuchowianin dorzucił jeszcze srebro w C-1 na 500 m - 2.03,15 min. W medalowe ślady Vincentego podążył inny przedstawiciel Piasta
- Patryk Sokół.

Siedemnastolatek z Człuchowa wywalczył dwa srebrne medale. Uczynił to w C-1 na 1000 m - 4.06,53 min i w C-2 na 1000 m w parze z klubowym kolegą Jędrzejem Słomiński (1993 rocznik) - 3.53,09 min. Sokół finiszował jako czwarty w C-1 na 500 m.

Dla Sokoła był to ostatni sprawdzian przed imprezą światową. Patryk zakwalifikował się na I Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010, które odbędą się od 14 do 26 sierpnia w Singapurze. Michał Łubniewski (rocznik 1993) był szósty na C-1 na 5000 m i ósmy w C-1 na 500 m. Justyna Sokół (Piast) w K 1 na 5000 m popłynęła po brązowy medal. Jej czas to 26.17,50 min. Człuchowska osiemnastolatka była czwarta w K-1 na 1000 m i szósta w K-1 na 500 m.

- Spodziewałem się takiej dyspozycji ze strony moich podopiecznych, bo wyjątkowo mocno pracowali na ostatnich treningach z myślą o mistrzostwach. Nie kryję swojej radości - wyznał Jerzy Opara, trener sekcji kajakarskiej Piasta, dwukrotny olimpijczyk, srebrny medalista olimpijski. - Vincent i Patryk mają doskonały instynkt do kajakarstwa. Obaj prawidłowo się rozwijają. Również Justyna zrobiła spore postępy. Udoskonaliła technikę i ta praca przyniosła brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej Piast Człuchów uplasował się na czwartym miejscu w kraju. Jego dorobek wyniósł 106 punktów. Sklasyfikowanych było 58 klubów.