• Koniec meczu! Piast i Pogoń dziela się punktami.

• Kamil Vacek został zmieniony przez Gerarda Badię.

• Radosław Murawski ukarany żółtą kartką.

• Mak przedostał się środkiem i skierował piłkę na prawo do Osyry. Ten chciał mu ja oddać, lecz trafiła ona do Fojuta.

• Zwoliński chciał jeszcze wyjść z atakiem, lecz pewnie zatrzymał go Korun.

• Rzut wolny dla Pogoni. Wykonywał Gyurcso. Futbolówkę jednak spokojnie wybił Korun.

• Arbiter doliczył 3 minuty. Czy zadecydują one o końcowym rezultacie?

• Zwoliński wychodził z kontra, lecz brutalnie zatrzymał go Bukata. Pogoń wznowi grę z połowy Piasta.

• Piłka z rzutu rożnego trafiła prosto pod nogi Czerwińskiego.

• Rajd Bartosza Szeligi zatrzymał Rudol. Będzie korner dla Piasta.

• Długim podaniem w kierunku Osyry akcje skonstruowali gospodarze. Osyra jednak zamiast podawać do nadbiegającego Szeligi, uderzył głową. Lekko i niecelnie.

• Niepewne wyjście Szmatuły. Golkiper Piasta zbyt pochopnie wybiegł z bramki. Nacierający z piłką Frączczak nie trafił jednak w światło bramki.

• Po wyrzucie z autu w wykonaniu Mraza, z daleka uderzał Vacek. Bardzo niecelnie.

• Rafał Murawski postanowił poszukac szczęścia strzałem z dystansu. Nie znalazł.

• Ostatnia zmiana w zespole Portowców. Dawid Kort za Takafumi Akahoshiego.

• Zwoliński wraz z Rudolem konstruowali dwójkową akcję. Ten drugi faulem został jednak zatrzymany przez Bukatę.

• Po kornerze Piasta, Słowik nie musiał interweniować.

• Osyra dostał długie podania i od razu skierował piłkę w kierunku Mraza. Do futbolówki pierwszy dotarł jednak Rudol, który wybił ją za linię końcową.

• Druga roszada w zespole gospodarzy. Kornel Osyra za Josipa Barisicia.

• Bardzo długie podanie Mraza w kierunku Maka. Przesadził jednak nieco z siłą i futbolówka wylądowała za linią końcową.

• Po akcji Bukaty zza pola karnego uderzał Radosław Murawski, lecz bez problemu Słowik.

• Fojut musiał zejść z boiska. Pogoń na chwilę w "10"

• Mamy przerwę w grze. Na murawie leży Jarosław Fojut, który źle wylądował po pojedynku powietrznym z Barisiciem.

• Pogoń dłużej krążyła pod polem karnym Piasta, lecz nie zdołała stworzyć sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

• Rafał Murawski miał trochę wolnej przestrzeni i postanowił to wykorzystać. Zbyt lekko jednak uderzył i bez kłopotów Szmatuła.

• Vacek próbował się przedrzeć lewą stroną. Z pomocą przyszedł mu Mraz, który wyminął defensorów i posłał piłkę w pole karne. Tam czekał już na nią Słowik.

• Adam Frączczak ukarany żółtą kartką za faul na Mrazie.

• Rzut wolny wykonywał Mraz. Posłał piłkę prosto przed bramkę Słowika. Ta poleciała w ręce golkipera

• Vacek bez problemu wyminął Lewandowskiego i dostał się od pole karne. Dośrodkował prawą nogę, ale Fojut wybił piłkę sprzed własnej bramki. Odebrał ją jeszcze Mak, lecz zdołał wywalczyć jedynie rzut wolny

• Korner w wykonaniu Vacka nie przyniósł zagrożenia pod bramka Słowika.

• Najlepsza sytuacja Piasta tego meczu. Fantastycznym rajdem, Szeliga wyprzedził zarówno Czerwinskiego jak i Fojuta po czym uderzył na bramkę. Piłkę wybił jednak Słowik.

• Na pierwszą zmianę zdecydował się Radoslav Latal. Ściągnął z murawy Martina Nespora, a zamist niego do boju puścił Bartosza Szeligę.

• Z kontra próbował wyjść Zwoliński, lecz zatrzymał się na Pietrowskim.

• Piast wywalczył sobie kolejny korner. Piłka po stałym fragmencie wleciała jednak prosto na głowę Rudola

• Po podaniu Bukaty, Mak popędził prawą stroną. WWyminął Lewandowskiego i dośrodkował do Nespora. Napastnik uderzył jednak na tyle nieśmiało, że Słowik nie miał najmniejszych problemów z obroną.

• Po kornerze w wykonaniu Vacka, uderzał Nespor. Niecelnie.

• Mak popisał sie ładnym dośrodkowaniem w pole karne. Piłkę probował odebrać Barisić i w walce z Frączczakiem wywalczył rzut rożny.

• Strzał Barisicia na bramkę Słowika okazał się zbyt słabym, aby zaskoczyc golkipera Pogoni.

• I od razu druga zmiana. Adam Gyurcso zmienił Ricardo Nunesa.

• Premierowa roszada w tym meczu. Wladimera Dwaliszwilego zmienił Łukasz Zwoliński.

• Szybka akcja Piasta. Nespor wbiegał już w pole karne, ale skutecznie zatrzymał go Lewandowski.

• Szmatuła wznowił grę od własnej bramki.

• Przerwa w grze. Panowie z łopatami musieli zainterweniować, gdyż śnieg na środku boiska nie pozwalał na rozgrywanie spotkania.

• Dwaliszwili dobrze zachował się w polu karnym. Wyminął obrońców, lecz jego strzał pozostawił już więcej do życzenia.

• Po rajdzie Mraza lewą stroną boiska, na bramke uderzał Barisić. Tym razem niecelnie.

• Drugi celny strzał w zespole Piasta. Po podaniu Bukaty z dystansu uderzał Bukata. Słowik wyłapał jednak piłke bez najmniejszego problemu.

• Vacek ze stałego fragmentu gry posłał piłkę w pole karne. Długo odbijała się od głów, aż doszła do Nespora, który jednak przegrał walkę o nią z Czerwińskim

• Piast wdarł się na połowę rywali. Po wymianie podań, Hebert starł się z Frączczakiem i wywalczył rzut wolny.

• Zaczynamy! Piast rozpoczął drugą część gry

• Piłkarzom nie śpieszyło się z powrotem na murawę. W końcu jednak to zrobili. Za chwilę zaczynamy.

• Pierwsza połowa nieco rozczarowała. Kilka akcji, może z jeden groźniejszy strzał. Nie tego spodziewaliśmy się po starciu pierwszej i czwartej drużyny tabeli. Usprawiedliwiać może ich jedynie pogoda. Czy druga część gry przyniesie więcej emocji?

• Koniec pierwszej połowy.

• Ostatnie minuty nie przyniosły żadnej ładniejszej akcji. Piłka wciąż toczy się w środku boiska, krążąc pomiędzy nogami zawodników obu drużyn.

• Gra od dłuższej chwili praktycznie całkowicie toczyła sie na połowie Piasta. Teraz po długim podaniu Heberta, gliwiczanie znaleźli sie pod polem karnym. Mak przegrał jednak starcie z Lewandowskim.

• Dwaliszwili dobrze opanował piłkę po czym podał ją do Frączczaka. Ten szybko mu ją oddał. Strzał napastnika Portowców nie zaskoczył jednak Szmatuły.

• Nunes ruszył do ataku, lecz nie zdołał przebić się przez defensywę Piasta.

• Rzut rożny dla Piasta. Piłkę próbował odebrać Mak, lecz ta sztuka mu sie nie udała.

• Szybki kontratak Piasta. Vacek świetnie posłał piłkę w pole karne do nadbiegającego Barisicia. Ten jednak źle przyjął sobie piłkę przez co przegrał pojedynek z Lewandowskim.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Mraz uderzał z wolnego, ale trafił prosto w ręce Słowika.

• Stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia na bramce Szmatuły

• Fantastyczna sytuacja Pogoni. To mógł być gol. Świetne podanie Akahoshiego do Dwaliszwilego. Pomylili się obrońcy Piasta i Szmatuła przez co napastnik Pogoni został sam z pusta bramką. Miał jednak kłopoty z przyjęciem piłki i nie zdołał oddac strzału. Dobić próbowali jeszcze jego koledzy lecz wywalczyli tylko rzut rozny.

• Hebert po starciu z Nunesem, wybił piłkę za linię końcową. W rezultacie Portowcy mieli kolejny rzut rożny, który nie przyniósł większego efektu.

• Gra od dłuższej chwili toczy się w środku boiska, a żadna z drużyn nie stwarza sobie lepszych sytuacji.

• Rafał Murawski trafiony w glowę. Na chwilę musi zejść z murawy, aby zostać opatrzonym.

• Futbolówka chwile krążyła na połowie Pogoni, między nogami piłkarzy Piasta, lecz gospodarzom nie udało się stworzyć najmniejszego zagrożenia.

• Tym razem Portowcy wywalczyli sobie rzut wolny. Wykonywał Nunes. Zbyt mocno - futbolówka poleciała prosto w trybuny.

• Nunes nisko posłał piłkę w pole karne, lecz nikt nie zdołał jej odebrać. Piast próbował wyjść z kontratakiem. Mak został jednak zatrzymany przez Lewandowskiego.

• Po strzale Dwaliszwilego, Pogoń będzie miała okazję wykonać korner.

• Do futbolówki doszedł jednak Nespor, lecz w starciu z Akahoshim, Czerwińskim i Rudolem nie miał szans.

• Rzut rożny dla zespołu z Gliwic. Vacek dośrodkował piłkę pod bramkę. Najbliżej odbioru był Mak, lecz nie zdołał oddać strzału.

• Po pierwszym kwadransie mecz rozczarowuje. Ciężkie warunki sprawiają, że nie oddano jeszcze ani jednego groźniejszego strzału. Czy kolejne minuty przyniosą emocje?

• Stały fragment gry wykonywał Murawski. Zbyt mocno dośrodkował jednak piłkę i w konsekwencji nikt jej nie odebrał. Od bramki rozpocznie Szmatuła.

• Nunes przebił sie lewą stroną, lecz pod polem karnym wślizgiem zatrzymał go Mak. Będzie rzut wolny dla gości.

• Jak na razie gra toczy się głównie w środku boiska. Padający śnieg i błoto sprawiaja, że piłkarzom ciężko jest zaskoczyć swoich przeciwników.

• Vacek przewrócił się w śnieg po starciu z Matrasem. Arbiter podytkował rzut wolny ze środka boiska.

• Kolejne dobre dośrodkowanie w pole karne Pogoni. Tym razem piłke skierował tam Mraz. Konsekwentnie futbolówkę zbierają nadal Portowcy

• Z prawej strony Korun posłał piłkę w pole karne, prosto do Frączczaka.

• Dośrodkowanie w pole karne Słowika spokojnie odebrał Czerwiński i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Pietrowski przepuścił pod własną bramkę jednego z Portowców, ale jego koledzy oddalili zagrożenie zanim oddano strzał.

• Tym razem pod polem karnym Piasta znalazł się Nunes, lecz przegrał starcie z Korunem.

• Dwaliszwili wygrał pojedynek po prawej stronie boiska i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał już na nią Szmatuła.

• Po interwencji Akahoshiego w środku boiska, arbiter podyktował rzut wolny dla Piasta. Hebert posłał piłkę na połowę Pogoni, lecz nikt jej nie odebrał.

• Bukata środkiem boiska wyminął Rafała Murawskiego, lecz uległ jego kolegom z defensywy.

• Akahoshi pociągnął akcję prawą stroną, lecz został skutecznie zatrzymany przez Pietrowskiego.

• Ze względu na warunki atmosferyczne piłkarze grają dzisiaj żółtą piłką.

• Pierwszy gwizdek już za nami. Portowcy rozpoczęli hit dnia.

• Sędzia wyprowadził oba zespoły na murawę. Do rozpoczecia już bardzo blisko

• Również murawa cierpi z powodu padającego śniegu. Boisko pokryte jest białym puchem przez co może być nieco ślisko. Czy wpłynie to na końcowy rezultat?

• Mimo, że spotkanie zapowiada się wyśmienicie, trybuny nie są zapełnione od ostatniego miejsca. Można wręcz powiedziec, że spora część krzesełek pozostała pusta. Wszak pogoda nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz.

• Do premierowego gwizdka pozostało już tylko 5 minut. Za chwile obie jedenastki wyjdą na murawę.

• Aura w Gliwicach nie sprzyja. Termometr wskazuje temperaturę około 0 stopni i pada śnieg. Nie powinno to jednak negatywnie wpłynąć na boiskową postawę żadnej z drużyn.

• Falstartem natomiast wiosnę rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Radoslava Latala po zwycięstwo pojechali do Łęcznej. Do domów wrócili jednak tylko z jednym punktem. Należy dodać, że remis z Górnikiem to w dużej mierze zasługa świetnie grającego Szmatuły. Czy i dzisiaj doświadczony golkiper będzie musiał ratować swój zespół przed porażką?

• Poprzednia kolejka szczęśliwszą okazała się dla gości. W poniedziałek pokonali oni bowiem u siebie Koronę Kielce. To spotkanie przyniosło kibicom na pewno wiele emocji, gdyż do przerwy Portowcy przegrywali 0:2. Dobra gra w drugiej części gry oraz walka do końca pozwoliły im ostatecznie odwrócić losy spotkania. Jak zaprezentują się dzisiaj?

• Już za nieco mniej niż godzinę przy Okrzei w Gliwicach zabrzmi premierowy gwizdek naprawdę nieźle zapowiadajacego się pojedynku. Lokalny Piast podejmie bowiem inny zespół z góry tabeli, Pogoń Szczecin. Goście do lidera tracą siedem punktów i zajmują aktualnie czwartą pozycję. Czy po dzisiejszym meczu ta różnica się zmniejszy?