Pięciu słupszczan wśród medalistów mistrzostw regionu północnego

Grupa juniorów młodszych. Od lewej: złoty Hubert Żuk, srebrna Natalia Miszkurka, brązowy Łukasz Bielawa fot. Krzysztof Piotrkowski
Młodzi przedstawiciele słupskiego judo powrócili do rywalizacji w 2022 roku. W Gdańsku walczyli reprezentanci Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk i było to w ramach mistrzostw regionu północnego. Występy słupszczan należy zaliczyć do bardzo pozytywnych, bo wywalczyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

Do rywalizacji w Gdańsku przystąpiło 150 zawodników (dotyczy dziewcząt i chłopców) z całego Pomorza. Wśród nich byli przedstawiciele Słupska, którzy wywodzili się z Towarzystwa Sportowego Judo Gryf. Słupszczanie pięć razy razy stawali na podium. W kategorii młodzieżowca i juniora (połączone oba roczniki) bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Nawrot. Słupski judoka zdobył złoty medal w wadze do 73 kg. Jego zwycięskie walki potwierdzają, że forma rośnie i w tym roku powinien liczyć się w stawce najpoważniejszych kandydatów do medali w mistrzostwach Polski.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Gołojuch w kategorii do 48 kg. Kasia to niezwykle ambitna zawodniczka, która mimo przygotowań do matury bardzo intensywnie trenuje i efekty jej pracy są widoczne.

W kategorii juniora młodszego złoty medal przypadł Hubertowi Żukowi (+90 kg). Hubert pokazał bardzo skuteczne judo i w najcięższej kategorii wagowej był bezkonkurencyjny, bo nie dał szans swoim przeciwnikom. Srebro zdobyła Natalia Miszkurka (57 kg), dla której był to pierwszy start w barwach klubu ze Słupska. Brązowy medal po bardzo trudnych i ciężkich walkach wywalczył Łukasz Bielawa (60 kg). Tak więc Łukasz z powodzeniem zadebiutował w kategorii juniora młodszego i zebrał cenne doświadczenie, które w przyszłości powinno procentować. Pozostali judocy i judoczki Gryfa zajmowali wysokie miejsca punktowane Oto ich osiągnięcia: 4. Jakub Martyna (50 kg), 5. Oliwia Szycko (63 kg), 7. Weronika Urbaniak (63 kg), Adrian Jakubiniec (66 kg), Olgierd Kulwas (66 kg), 9. Julia Gorzkowska (52 kg), Zuzanna Martyna (52 kg), Patryk Łazarewicz (66 kg).

Dziś (9.02) we Wrześciu odbędzie się II rywalizacja Słupskiej Szkolnej Ligi Judo. Początek walk o godz.17.