sportowy24
  Pierwsza edycja Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej [wideo]

  Pierwsza edycja Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej [wideo]

  RED

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Przez ostatnie miesiące młode zawodniczki miały okazję do weryfikacji swoich umiejętności na tle rówieśniczek. Wszystko to było możliwe dzięki autorskiemu projektowi MKS Słupia. W pierwszej edycji rozgrywek Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej wystartowało sześć zespołów.
  O tym, który z nich zajmie poszczególne lokaty, zdecydował ostatni turniej, który rozegrano 27 maja. Sobotnie zmagania, jak zawsze, dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Młode zawodniczki kolejny raz potwierdziły, że z każdym kolejnym turniejem stają się coraz lepsze, a ich postawa na boisku imponuje i spotyka się z podziwem kibiców. Sobotni turniej w najlepszych nastrojach zakończyły młode szczypiornistki z SP3, które zainkasowały komplet punktów.

  Imponująco przedstawia się także dorobek młodych zawodniczek uzyskany w trakcie całego sezonu. Oprócz wszystkich spotkań zakończonych zwycięstwem, mogą się one pochwalić także największą liczbą strzelonych i najmniejszą straconych bramek. „Trójka” ma w swoich szeregach także najskuteczniejszą zawodniczkę minionego sezonu. Zuzanna Seweryn zdobyła w całym cyklu 58 bramek.

  Na uznanie zasługują jednak wszystkie zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach. Kolejne miejsca zajmowały SP4, SP10, SP3 II, SP2, SP4 II. W ocenie kibiców i osób, które pojawiały się na trybunach w trakcie zawodów, każda z drużyn zanotowała ogromny postęp, który bardzo wyraźnie widać było w kolejnych turniejowych meczach.

  Pomysłodawca zmagań, prezes MKS Słupia Słupsk, Robert Firkowski, podkreślił, że cyklicznie organizowane zawody pokazały, jak duże znaczenie w procesie rozwoju młodych szczypiornistek ma rywalizacja w spotkaniach „o stawkę”. Jego zdaniem, dopiero co zakończony sezon można uznać za bardzo udany – zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

  Uroczyste podsumowanie zmagań odbyło się zaraz po zakończeniu ostatniego turnieju, a więc 27 maja. Najlepsze zespoły otrzymały medale i puchary. Nagrodzono też wyróżniające się zawodniczki.

  Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej odbyła się po raz pierwszy.
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone