Pierwsza gra kontrolna Gryfa 95 Słupsk. Pierwszy zespół pokonał rezerwy 2:1 (wideo, zdjęcia)

Przy piłce Filip Kóniczuk, obok Łukasz Stasiak.
Przy piłce Filip Kóniczuk, obok Łukasz Stasiak. Fot: Łukasz Capar
Pierwsze spotkanie kontrolne rozegrali piłkarze III-ligowego Gryfa Słupsk. Był to sparing wewnętrzny. Mecz odbywał się około południa w piekącym słońcu, więc mecz trwał tylko 65 minut. Jedna połowa 40, a druga 25.
W meczu kontrolnym, Gryf Slupsk pokonal Gryfa II Slupsk 2:1 (2:1).

Gryf Słupsk - Gryf II Słupsk 2:1

Z bardziej interesujących akcji można wymienić tę z 9 minuty. Chicewicz i Oleszczuka, który ostro dośrodkował, na bramkę uderzył Świątczak, ale z linii bramkowej piłkę wybił Kóniczuk.

Po kwadransie padła pierwsza bramka. Kryszałowicz dośrodkował z rzutu rożnego, minął się z piłką Oleszczuk, ale piłka odbiła się od Klimaszewskiego, trafiła do Oleszczuka, który bez zastanowienia uderzył celnie na bramkę z kilku metrów. Pięć minut potem idealnie w tempo wyszedł Stasiak do prostopadłego podania Kryszałowicza i lobem bez kłopotu pokonał Ratajczyka.

Bramka kontaktowa padła w 29 minucie. Do podania Piekarskiego doszedł Sobczak, minął Rusakiewicza i trafił do siatki. Przed przerwą jeszcze ciekawą akcją popisał się Sobczak, ale uderzył nad bramką.

Druga, krótsza połowa nie obfitowała w wiele akcji bramkowych. Raz niecelnie uderzał Waleszczyk, a na dwie minuty przed koncem meczu Świątczak płynnie wymienił podania z Mytychem, który dośrodkował do wbiegającego Chicewicza.

Przed utratą gola uratował Rusakiewicza Klimaszewski wybijając piłkę z linii bramkowej. Pewnie w obronie spisywali się T. Bukowski oraz Karol Izmajłowicz. Obiecująco wypadli pozostali testowani gracze: Chicewicz, Oleszczuk i Pakosz. Pierwszą bramkę w barwach Gryfa zdobył napastnik Łukasz Stasiak.
Gryf Słupsk - Gryf II Słupsk 2:1 (2:1)

1:0 Bartłomiej Oleszczuk (16), 2:0 Łukasz Stasiak (21), 2:1 Mateusz Sobczak (29)

Gryf: Rusakiewicz (41 Ratajczyk) - Oleszczuk, Izmajłowicz (41 Pietras), T. Bukowski, Siarnecki, Chicewicz, Waleszczyk, Pakosz (41 B. Bukowski), Świątczak (41 Mytych), Stasiak (52 Świątczak), Kryszałowicz (25 Bierla, 41 Zblewski).

Gryf II: Ratajczyk (41 Rusakiewicz) - Kóniczuk, Wesołowski (41 Ludko), Pietras (41 Izmajłowicz), Klimaszewski, Ziółkowski (41 Sominka), Mytych (41 Pakosz), Piekarski, B. Bukowski (41 Szendrak), Sobczak, Zblewski (41 A. Mokrzycki).