Pierwsza porażka Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk

(res)
Słupskie siatkarki przegrały pierwszy mecz w lidze. W ciemnym stroju Ola Goździewicz. Fot. Łukasz Capar
Siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni przegrały w Gdyni z Treflem 0:3. To pierwsza porażka słupszczanek w tegorocznych rozgrywkach.

Terminarz

Terminarz

W II lidze nastąpi teraz przerwa, słupszczanki kolejny mecz zagrają dopiero 8 listopada w Policach z tamtejszym SMS.

Wynik mógłby sugerować zdecydowaną przewagę gospodyń, ale podopieczne Marka Majewskiego nawiązały walkę z bardziej doświadczonym rywalem.

Gospodarze mają silny zespół, mający za cel awansować do I ligi. Ograna w ekstraklasie i lidze niemieckiej rozgrywająca Trefla Monika Gorszyniecka jest dwa razy starsza od niektórych z zawodniczek Akademii Pomorskiej Czarni. Gdy jednak słupszczanki grały na swoim poziomie, potrafiły nawiązać walkę i zdobywać punkty. Na początku drugiego seta prowadziły np. 6:1. Potem jednak po fatalnej serii błędów straciły przewagę i gospodynie wyszły na 8:6.

- Rywalki z Gdyni, mimo że skoncentrowały się na nas, nie pokazały nic wielkiego. Sądzę, że są w naszym zasięgu i jesteśmy z nimi w stanie powalczyć w Słupsku, w naszej hali - podsumował Majewski.

Trefl Gdynia - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0 (25:22, 25:20, 25:19).
Skład: Goździewicz, Dydak, Kalinowska, Nowak, Majewska, Olszonowicz, Pater, Miklasińska, Szutenberg, Połeć, Kolesińska, Bydołek.