Pierwsza wiosenna porażka piłkarzy Bytovii Bytów

Nie powiodło się piłkarzom Bytovii Bytów w meczu 25. kolejki II ligi

W Siedlcach ulegli Pogoni 1:2. Na początku meczu świetną okazję mieli goście, ale wybronił golkiper gospodarzy. Pogoń objęła prowadzenie po dośrodkowaniu i strzale głową. Chwilę potem było już 2:0. Po rożnym główkował Wełna, a piłkę z bliska umieścił w siatce ponownie Tomasz Margol. Bytovia szybko uzyskała bramkę kontaktową. Świetnie z rzutu wolnego strzelił Daniel Feruga. W 38. minucie okazję na wyrównanie miał Feruga, ale uderzył obok słupka. W 56. minucie Bytovię przed utratą gola uratował Maciej Gostomski. Pięć minut potem czerwoną kartkę otrzymał trener gospodarzy Bartosz Tarachulski, który przeszkodził zawodnikom Bytovii w szybkim rozegraniu piłki z autu. Dwie świetne okazje zmarnował zawodnik Pogoni Maciej Firlej. W 88. minucie znów przed utratą gola uratował gości Gostomski, a piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę.

POGOŃ SIEDLCE - BYTOVIA BYTÓW 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Margol (26- głową),
2:0 Tomasz Margol (28),
2:1 Daniel Feruga (32-wolny).

Pogoń: Mikołaj Smyłek - Dominik Sadzawicki, Ivan Ocenas, Tomasz Wełna, Bartłomiej Olszewski, Norbert Wojtuszek (84 Oskar Repka), Piotr Marciniec (67 Damian Mosiejko), Tomasz Margol, Bartosz Wiktoruk (90 Artur Balicki), Adam Mójta, Maciej Firlej (79 Kamil Walków).

Bytovia: Maciej Gostomski - Deleu, Adrian Piekarski (46 Adrian Bielawski), Haris Memić, Michał Rutkowski, Adrian Liberacki (74 Adrian Kwiatkowski), Michael Ameyaw (79 Mateusz Szela), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech (46 Piotr Giel), Daniel Feruga, Karol Czubak.

Pozostałe wyniki 25. kolejki II ligi:

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 1:3 (Nikodem Sroka 87 - Wojciech Fadecki 70-karny, 74 -karny, Mateusz Bochnak 78),
Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:0,
Resovia - Górnik Łęczna 1:1 (Maksymilian Hebel 62-karny - Przemysław Banaszak 80),
Stal Stalowa Wola - Skra Częstochowa 1:2 (Michał Płonka 83 - Dawid Wolny 30, Piotr Nocoń 42),
GKS Katowice - Stal Rzeszów 3:2 (Piotr Kurbiel 4, Kacper Michalski 19, Grzegorz Janiszewski 86 - Wojciech Reiman 13, Wiktor Kłos 36),
Widzew Łódź - Legionovia Legionowo 1:2 (Adam Radwański 35 - Karol Podliński 88, 90),
Elana Toruń - Garbarnia Kraków 1:0 (Bartosz Machaj 50),
Górnik Polkowice - Lech II Poznań 1:1 (Filip Baranowski 5 - Filip Marchwiński 13).

Kolejna kolejka rozgrywek już w środę. Piłkarze Bytovii wyjadą na spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce i barażowe miejsce w lidze. Początek meczu z Błekitnymi w Stargardzie o godz. 17.00. W pozostałych meczach zagrają: Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów godz. 17, Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice godz. 17, Lech II Poznań - Elana Toruń godz. 17, Garbarnia Kraków - Widzew Łódź godz. 17.05, Legionovia Legionowo - GKS Katowice godz. 12, Skra Częstochowa - Resovia godz. 18. Górnik Łęczna - Znicz Pruszków godz. 17:40, Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo godz. 16.