Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza zdalna sesja w Miastku. Kilka razy zrywało połączenie

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Pierwsza zdalna sesja w Miastku
Pierwsza zdalna sesja w Miastku
Pierwsza zdalna sesja Rady Miejskiej w Miastku za nami. Nie obyło się bez problemów technicznych, bo kilka razy zrywało połączenie wideo i głosowe. Przewodniczący rady Tomasz Borowski był w ratuszu. Radni byli w swoich domach, niektórzy w pracy. Burmistrz Miastka, naczelnicy, kierownicy, niektórzy szefowie jednostek zgromadzili się w kilku urzędowych gabinetach.

Radni podjęli m.in. uchwałę o tym, że nadal uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słosinku i Szkoły Podstawowej w Piaszczynie będą kontynuowali naukę, po szóstej klasie, w Szkole Podstawowej nr 3 w Miastku. Przeciwko tej uchwale głosowali radni Przemysław Sztobnicki i Szymon Należy. Wstrzymał się Witold Zajst. Wyłączona z głosowania była radna Helena Binczyk (nauczycielka w SP w Słosinku).
Dodajmy, że burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz złożyła zażalenie do ministra edukacji w związku z opinią pomorskiego kuratora oświaty, który nie zgodził się na przekształcenie szkół w Słosinku i Piaszczynie w placówki z klasami 1-3 (obecnie jest 1-6).

Burmistrz Miastka poinformowała radnych o przekazaniu 20 tys. zł szpitalowi w Miastku i 10 tys. zł szpitalowi w Bytowie. Pieniądze pochodzą z rezerwy kryzysowej.

Przekazano także informacje o zakupie przez gminę maseczek dla mieszkańców, które były i są rozdawane. Łącznie jest to 1900 maseczek. – Nie zakupimy maseczek dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, bo jest to zbyt duży koszt – mówiła Elżbieta Kozieł, sekretarz w Urzędzie Miejskim w Miastku. Koszt zakupy jednej maseczki to 4,50-4,70 zł (dwa różne źródła).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza