Pierwszy bieg dla Tadeusza Zblewskiego

Krzysztof Niekrasz [email protected]
W Ustce bieg wygrał Tadeusz Zblewski (na zdjęciu z numerem 10).
W Ustce bieg wygrał Tadeusz Zblewski (na zdjęciu z numerem 10). Kamil Nagórek
Porywającą rywalizację biegową w wykonaniu faworytów na dystansie dziesięciu kilometrów obejrzeli kibice w Ustce. W Ustce wygrał Tadeusz Zblewski. Jako drugi finiszował Piotr Drwal.

IV Bieg Leśno-Plażowy Ustecka Dziesiątka z Hakiem o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce miała rekordową obsadę. Na starcie zameldowało się 125 osób. To nowy rekord frekwencji usteckiej imprezy. Warunki do biegania były bardzo dobre.

Wszyscy mieli do przebiegnięcia dystans 10 kilometrów. Limit czasowy wynosił 1 godzina i 15 minut. Od razu trzeba dodać, że wszyscy uczestnicy ukończyli bieg w dobrej kondycji, bo zmieścili się w wyznaczonym czasie. Wśród startujących byli nie tylko wyczynowcy, ale także amatorzy z różnych stron Polski. Trasa wiodła plażą, duktami leśnymi i ulicami. Wszyscy biegnący musieli także zaliczyć Wydmę Orzechowską i Szlak Zwiniętych Torów. To była dobra promocja sportowa Ustki i ziemi usteckiej.

- Tegoroczna obsada biegu była bardzo mocna. Od początku ostre tempo narzucili faworyci i to oni przez cały dystans dyktowali warunki biegu - tak zrelacjonował Mieczysław Nycz, pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce.

- Finiszowe metry były pasjonujące i trzymały w napięciu licznie zebraną publiczność. Stawiałem na zwycięstwo Piotra Drwala z Jantara Ustka. Trochę się pomyliłem, bo mojego faworyta wyprzedził Tadeusz Zblewski, który przechytrzył usteckiego rywala i zachował najwięcej sił na końcówkę biegu.

Na mecie zlokalizowanej na usteckiej promenadzie przy Trakcie Solidarności jako pierwszy zameldował się Tadeusz Zblewski. Biegaczowi Taleksu Borysław Borzytuchom zmierzono czas 34,47 min. To jest nowy rekord trasy. Za ten wyczyn triumfator otrzymał nagrodę pieniężną 500 zł. Za Zblewskim na kolejnych miejscach finiszowali: 2. Piotr Drwal (Jantar Ustka)
- 34,58 min (nagroda 300 zł), 3. Łukasz Wirkus (Talex Borysław) - 36,01 min (200 zł), 4. Andrzej Rogiewicz (Zantyr Sztum) - 36,48 min (100 zł), 5. Adam Matuła (Zawisza Bydgoszcz) - 37,01 min, 6. Tomasz Świątkowski (Zawisza) - 37,14 min.

- Z moją kondycją jest dobrze - tak zwierzył się uśmie­ch­nięty Tadeusz Zblewski za­raz po minięciu mety. - Trasa nie była łatwa. Nogi mam jak z ołowiu, bo wcześniej biegałem w górach. Jestem zadowolony z pierwszego miejsca.

Z grona kobiet rywalizację wygrała Kamila Pobłocka (Eko­nomik Maratończyk Lębork). Lęborczanka miała czas 41,43 min. Zwycięstwo premiowane było kwotą 500 zł. Druga była Weronika Wójcik (Starogard Gdański) - 41,48 min (nagroda 300 zł). Jako trzecia finiszowała Antonina Rychter (UKS 1 Szczecinek) - 42,25 min (200 zł). Poza podium znalazły się: 4. Ewa Maj--Płotka - 44,28 min (100 zł), 5. Maria Maj-Roksz - 46,05 min (obydwie z Wejherowa), 6. Lucyna Kuklińska-Nurkowska (SKLA Słupsk) - 46,28 min.

Prowadzona była także klasyfikacja w kategorii juniorskiej. Czołowe miejsca zajęli: chłopcy - 1. Tomasz Krycki (Błękitni Motarzyno), 2. Dawid Kurczaba (Damnica), 3. Robert Kunc (Lechia Gdańsk).

Wśród dziewcząt czołowe miejsca zajęły: - 1. Katarzyna Pobłocka (Ekonomik Maratończyk), 2. Anna Januszewska (Słupsk), 3. Magdalena Mielewczyk (Damnica).