Pierwszy mecz o brązowy medal. Minimalna porażka Czarnych we Włocławku

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni przegrali z Anwilem 77:78. W perspektywie dwumeczu o brąz nie jest to jednak zły wynik.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra słupszczan. Standardowo już po raz kolejny najlepszy na parkiecie był gwiazdor Czarnych - Billy Garrett. Rzucający naszego klubu dwa razy trafił za trzy punkty, w tym raz z faulem. Pod koszem swoje punkty dołożył Mikołaj Witliński i to ekipa ze Słupska wygrywała po pierwszych dziecięciu minutach gry 20 do 15.

Dobrze wyglądał też początek drugiej odsłony meczu. Za trzy trafił Jakub Musiał, a cztery oczka do dorobku drużyny dołożył Marcus Lewis. Dla Anwilu trafiał Bell, ale znakomicie odpowiedział mu Beau Beech. Na sam koniec drugiej kwarty za trzy trafił lider włocławian Jonah Mathews, ale dalej lepsi byli zawodnicy Czarnych, którzy na przerwę schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Było 34:37, a aż 15 punktów dla Czarnych zdobył niezawodny Garrett.

Trzecia kwarta to gra pełna walki i wymiany ciosów. Trójkę trafił Beech, a po dwa trafienia za dwa dołożyli Young i Lewis. Gospodarze dużo grali pod kosz jednak nie wszystko im tam wychodziło. Kilka swoich firmowych akcji pokazał Mathews i Anwil cały czas był blisko. Kolejne trzy oczka do swojego koszyka dołożył Garrett i cały czas minimalnie prowadzili Czarni. Tablica wyników pokazywała 60 do 59 dla gości.

Niestety na początku ostatniej kwarty więcej zimnej krwi zachowywali podopieczni Przemysława Frasunkiewicza. Dobrze grał Dykes, który bardzo łatwo mijał obrońców Czarnych. Ważne pięć punktów z rzędu zdobył Marek Klassen, ale to jednak gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę. Pod sam koniec spotkania znowu do głosu doszli Czarni. Szybkie pięć punktów w dwóch skutecznych akcjach zdobył Lewis i był remis. Ostatecznie mecz minimalnie wygrali gospodarze 78:77, ale pamiętajmy, że dla Czarnych to nie jest zły wynik. O zdobyciu trzeciego miejsca decyduje suma zdobytych punktów w dwóch spotkaniach, a kolejny mecz rozegrany zostanie w słupskiej hali Gryfia.

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 78:77 (15:20, 19:17, 25:23, 19:17)

Anwil: Mathews 12, Kowalczyk 3, Petrasek 10, Dimec 12, Bell 25, Dykes 11, Szewczyk 5

Czarni: Lewis 13, Beech 13, Klassen 11, Witliński 13, Garrett 22, Musiał 4, Young 5