Piłka nożna. 3. kolejka słupskiej klasy A i B. Jantaria/Orkan Pobłocie - Gryf II PGK Słupsk 0:4 (0:0)

Migawka ze spotkania w Pobłociu.
Migawka ze spotkania w Pobłociu. Fot. Jarosław Stencel
Bardzo wyrównana jest rywalizacja w obu grupach klasy A i tak już będzie chyba do końca sezonu. Z 24 zespołów już tylko rezerwy Gryfa 95 mają na swoim koncie komplet punktów. Najwyrażniej "w dołku" są piłkarze Startu Łeba, którzy przegrali wysoko kolejne spotkanie.

Zacięty mecz obejrzeli kibice w Tuchomiu. Sokół miał szansę na wyrówanie, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Grupa I

Jantaria/Orkan Pobłocie - Gryf 95 II PGK Słupsk 0:4 (0:0).

Bramki: 0:1 Michał Mytych (47 - karny), 0:2 Łukasz Nikołajczyk (63), 0:3 Michał Mytych (75), 0:4 Patryk Świątczak (88).

Czerwona kartka: Robert Ludko (66 - Gryf II PGK)

Jantaria: Hermann - G. Klawikowski, Juśkiewicz, Miedzielec (64 Langa), Bronk (62 Hendzel), T. Klamerus (62 A. Klamerus). Mielewczyk, T. Klawikowski, R. Klawikowski, Orlańczyk, Roeder.

Gryf II PGK: Ratajczyk - Oleszczuk, Ludko, Klimaszewski, Siarnecki, Świątczak, Szendrak (57 Romanowicz), Mytych, Sominka, B. Bukowski, Ziółkowski (57 Nikołajczyk).

W pierwszej połowie gospodarze dzielnie stawiali czoła gryfitom. Dwukrotnie zagroził bramce słupskiej Przemysław Orlańczyk, który raz strzelił "w światło" bramki z wolnego, a raz ponad poprzeczką. Wśród słupszczan w 23 minucie strzelał Bartosz Bukowski, ale z trudem jego uderzenie obronił Błażej Hermann, a w 40 minucie zaatakował Patryk Świątczak, jednak w ostatniej chwili z bramki wybił piłkę Tomasz Klawikowski.

Po przerwie szybko objęli prowadzenie słupszczanie po faulu na Marcinie Somince. Gryfitom w zdobywaniu kolejnych goli nie przeszkodził nawet fakt, że ostatnie 25 minut grali w dziesiątkę. Kolejne szanse na gole mieli: Robert Siarnecki po strzale głową w 58 oraz Emil Romanowicz w 84 minucie. Gracze Jantarii stworzyli sobie dobrą okazję strzelecką w 71 minucie, ale Patryk Roeder uderzył tylko w boczną siatkę.

Pozostałe wyniki: Start Łeba - Wybrzeże Objazda 0:7 (0:4), KS Damnica - Granit Kończewo 2:1 (1:1), LKS Łebunia - Rowokół Smołdzino 3:3 (2:3), Stal Jezierzyce - Leśnik Cewice 2:3 (1:2), Dąb Kusowo - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 2:0 (0:0).

Grupa II

MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Damian Litwiniuk (19), 2:0 Radosław Wójtowicz (26), 3:0 Andrzej Taras (51 - karny), 4:0 Kamil Sieg (61).

MKS: Paciorek - Ł. Jażdżewski, Wirkus, Taras, Płóciennik, A. Wałaszewski (66 Kisełyczka), K. Dudzic (74 Tojza), Władyczak, Sieg, Wójtowicz (41 Dudek), Litwiniuk (54 B. Janiak).

Kaszubia: Socha - Chirk, Olik, Wnuk-Lipiński, Pluto-Prądzyński, Ryś, Borzyszkowski, Hoppe, Gostomski, Zieman, Gański.

- Zagraliśmy dobre zawody i przedewszystkim skutecznie, czego brakowało w poprzednich meczach - powiedział Sebastian Michno, prezes MKS Debrzno. W tym spotkaniu zespół prowadził Mirosław Kisełyczka. Tydzień temu z prowadzenia zespołu zrezygnował Grzegorz Apryas.

Pozostałe wyniki: Garbarnia Kępice - Lipniczanka Lipnica 1:1 (1:1), Myśliwiec Tuchomie - Sokół Wyczechy 2:1 (1:1), Skotawia Dębnica Kaszubska - Iskra Dretyń 3:0 (3:0), Start Miastko - GKS Kołczygłowy 4:2 (2:0), Victoria Dąbrówka - Orkan Gostkowo - przełożony na 14.11.2009.

KLASA B

Po trzeciej kolejce spotkań juz tylko cztery zespoły mają na swoim koncie komlet punktów. Niespodziewany wynik padł w Przytocku, gdzie Studnica pokonała faworyzowany zespół z Włynkówka.

Grupa I

Studnica Przytocko - KS Włynkówko 3:1 (1:0), Bistal Machowino - Słupia Charnowo 1:2 (1:1), Dom-Star Domaradz - Barton Barcino 1:3 (1:2), Słupia Kobylnica - Słupia Kwakowo 0:0, Sokół Kuleszewo - Inter Świerzenko 4:3 (3:1), Unia Korzybie - Szansa Siemianice 4:1 (2:0), mecz Słupia Kobylnica - Szansa (na boisku 2:0) zweryfikowano na 0:3 vo.

Grupa II

Baza 44 Siemirowice - Krokusy Stowięcino 1:4 (1:1), Start Łebień - Skotawa Budowo 0:0, SSPN Malczkowo - Pomorze II Potęgowo 4:1 (2:1), Smoki Podole Małe - Iskra Gogolewo 1:2 (0:1), Sokół Szczypkowice - Błękitni Główczyce 1:3 (1:1), GTS Czarna Dąbrówka - Dolina Gałąźnia Wielka 1:4 (1:1).

Grupa III

Victoria Szczytno - Zorza Słosinko 4:3 (3:1), Koral II Dębnica - WKS Nożyno 2:0 (1:0), Magic Niezabyszewo - Drzewiarz Rzeczenica 0:4 (0:2), Arkonia Pomysk Wielki - Juve Uniechów 1:1 (0:1), Grom Nakla - Stegna Parchowo 0:4 (0:3), Błękitni Motarzyno - Zawisza Borzytuchom 2:1 (1:1).

1. Stegna Parchowo 3 9 12-6
2. Drzewiarz Rzeczenica 3 9 8-2
3. Błękitni Motarzyno 3 6 8-4
4. Koral II Dębnica 3 6 5-2
5. WKS Nożyno 3 4 5-3
6. Zawisza Borzytuchom 3 4 7-6
7. Victoria Szczytno 3 4 6-6
8. Zorza Słosinko 3 3 6-9